اینتل می‌گوید پردازنده‌های Raptor Lake شامل تراشه‌های 6 گیگاهرتز هستند و رکورد جهانی 8 گیگاهرتز را ثبت کرده‌اند.

اسلاید همچنین ادعا می کند که Raptor Lake قبلاً با استفاده از نیتروژن مایع تا فرکانس 8 گیگاهرتز اورکلاک شده است. اینتل می‌گوید که این یک رکورد جهانی OC است، اگرچه احتمالاً با برخی هشدارها همراه است زیرا 8.7 گیگاهرتز رکورد کلی جهان است.

مانند Alder Lake، Raptor Lake هسته های Performance (P) و Efficiency (E) را با هم ترکیب می کند. در حالی که هسته‌های E بر اساس همان هسته‌های Gracemont مانند Alder Lake هستند، هسته‌های P در حال حاضر Raptor Cove هستند و برخلاف نسل قبلی Golden Cove.

اینتل امیدوار است که پردازنده‌های Raptor Lake بتوانند به آن کمک کنند تا بخشی از اعتماد مصرف‌کننده‌ای را که از طریق راه‌اندازی پردازنده گرافیکی Arc Alchemist از دست داده است، دوباره به دست آورد – این شرکت اخیراً مجبور شد تعطیلی بخش را انکار کند، دومین باری که مجبور شد چنین بیانیه‌ای صادر کند. . اما با وجود هیاهوهای زیاد پیرامون Zen 4، چیپزیلا در بازار پردازنده های نسل بعدی مبارزه خواهد کرد.

اعتبار اسلاید اینتل: آندریاس شیلینگ/HardwareLuxxمنبع

علاوه بر فرکانس‌های بالاتر، انتظار می‌رود که Raptor Lake دو برابر بیشتر از هسته‌های E و حافظه نهان L2 و L3 بیشتری در مقایسه با Alder Lake ارائه کند، در حالی که کنترل‌کننده‌های حافظه پیشرفته‌تر پشتیبانی رسمی از DDR5-5600 (برخلاف Alder) را ارائه می‌کنند. حافظه DDR5-4800) و DDR4-3200 لیک.

بسیار مورد انتظار: اینتل پردازنده‌های نسل سیزدهم Raptor Lake خود را با چند اعلامیه فریبنده معرفی کرده است. این ادعا می‌کند که این پردازنده‌ها اولین پردازنده‌هایی هستند که با فرکانس 6 گیگاهرتز در انبار کار می‌کنند و قبلاً “رکورد جهانی اورکلاک” 8 گیگاهرتز را ثبت کرده‌اند.

بخونید:  Ghostwriter یک همراه نویسندگی خلاق هوش مصنوعی است که در یک ماشین تحریر زندگی می کند

اینتل همچنین گفت که Raptor Lake برای بارهای کاری تک رشته ای 15 درصد و برای کارهای چند رشته ای 41 درصد افزایش می دهد.

اینتل قرار است پردازنده‌های Raptor Lake را در رویداد نوآوری در 27 سپتامبر معرفی کند. انتظار می‌رود این پردازنده‌ها در ماه اکتبر عرضه شوند.

تیم آبی در طول تور فناوری Intel 2022 در اسرائیل به ما نگاهی به دریاچه رپتور انداخت. یک اسلاید نشان داد که اینتل به دنبال شکست دادن رقیب AMD از نظر سرعت ساعت با Raptor Lake است. ما می دانیم که Ryzen 9 7950X تا 5.7 گیگاهرتز فرکانس دارد، اما اینتل می گوید تراشه های بعدی آن می توانند با یک مدل 6 گیگاهرتز تا 300 مگاهرتز آن را شکست دهند.

اینتل هرگز نگفت که کدام Raptor Lake SKU دارای سرعت 6 گیگاهرتز خواهد بود یا چه زمانی وارد بازار خواهد شد. در حالی که این می تواند پرچمدار Core i9-13900K باشد که به تازگی فاش شده است که عملکردی مشابه با Ryzen 9 7950X دارد، گفته می شود که پردازنده 24 هسته ای خاص (8P + 16E) به 5.8 گیگاهرتز می رسد که نشان می دهد فرکانس 6 گیگاهرتز ممکن است رزرو شده باشد. برای مدل KS مانند Core i9-12900KS.