اینتل می‌گوید کارت‌های Arc Alchemist A770 و A750 به زودی عرضه خواهند شد و مشخصات بیشتر را تأیید می‌کند.

استیو والتون خود ما اشاره کرد که Arc 3 A380 نیاز به فعال کردن ثبت آدرس پایه قابل تغییر اندازه (ReBAR) دارد. در غیر این صورت، می توانید انتظار افت شدید فریم در ثانیه را داشته باشید. اینتل می‌گوید این موضوع با کارت‌های A7 آینده تغییر نخواهد کرد، بنابراین آن‌هایی که سیستم‌های قدیمی‌تری دارند احتمالاً باید روشن بمانند، اما در حال کار برای حل این مشکل در نسل‌های آینده Arc است. اینتل همچنین گفت که پردازنده گرافیکی ACM-G10 آن که در کارت‌های آینده استفاده می‌شود، از خروجی HDMI 2.1 پشتیبانی نمی‌کند.

اما در مصاحبه ای با PC Games Hardware و Digital Foundry، تام پترسن و رایان شروت از اینتل تایید کردند که A770 و A750 قرار است “خیلی زود” عرضه شوند.

برخی از ویژگی‌های جذاب‌تر A770/750 شامل پشتیبانی کامل از فناوری DirectStorage مایکروسافت است، اگرچه باید منتظر ماند تا Forspoken در سال آینده عرضه شود تا ببینیم چقدر برای بازی‌های رایانه‌ای مفید است. همچنین فناوری ارتقاء مقیاس XeSS اینتل وجود دارد که این شرکت می گوید می تواند بیش از دو برابر فریم در ثانیه (با استفاده از حالت عملکرد) در برخی از بازی های 1440p باشد.

اینتل هنوز فاش نکرده است که این کارت‌ها هنگام راه‌اندازی در «کشورهای کلیدی» چقدر هزینه خواهند داشت، برخلاف چین. این شرکت مدت‌ها تاکید کرده است که ارزش بسیار خوبی برای گیمرها ارائه می‌کند، اما با توجه به اینکه قیمت Ampere به طور مداوم با نزدیک شدن به Lovelace کاهش می‌یابد، جالب است که ببینیم چقدر بر بازار تأثیر می‌گذارند، و اگر اینتل به قول خود عمل نکند. برای رها کردن Arc.منبع

کارمندان تأیید کردند که کارت‌های سفارشی A770 در دو مدل 8 و 16 گیگابایتی عرضه می‌شوند، اگرچه نسخه محدود که طراحی مرجع اینتل است، تنها با 16 گیگابایت VRAM در دسترس خواهد بود. در همین حال، A750 تنها 8 گیگابایت VRAM خواهد داشت. برخی از مدل های شریک AIB کارت ها اورکلاک شده کارخانه ای خواهند بود و عملکرد بهتری در مقایسه با طراحی مرجع ارائه می دهند.

اینتل Arc 7 A770 را به عنوان کارتی معرفی کرده است که می تواند از RTX 3060 در معیارهای ردیابی پرتوی 1080p بهتر عمل کند، نشان می دهد که عملکرد آن به RTX 3060 Ti نزدیک تر خواهد بود و A750 را به عنوان رقیب غیر Ti RTX 3060 باقی می گذارد.

به طور خلاصه: آیا در مورد کارت های Arc A770 و A750 اینتل هیجان زده اید؟ احتمالا نه، به خصوص با توجه به سری RTX 4000 و Radeon RX 7000 که در راه هستند. با این حال، طبق گفته کارمندان، محصولات میان رده اینتل به طور همزمان و «خیلی زود» عرضه می شوند.

با توجه به اینکه Arc 3 A380 سطح پایین تنها کارت گرافیک جدید اینتل در دسترس است، منتظر بودیم ببینیم سری قدرتمندتر Arc A7 چه چیزی می تواند ارائه دهد. نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه اینتل یک بار دیگر در آستانه از دست دادن یک ضرب الاجل با این محصولات بود، وجود داشت: اعلام کرد که آنها در تابستان وارد بازار خواهند شد، فصلی که تنها چند هفته تا پایان آن فاصله دارد.