اینتل و سامسونگ صفحه نمایش کشویی را برای لپ تاپ های آینده به نمایش می گذارند


TL;DR: سامسونگ چیزی را به نمایش گذاشته است که آن را اولین صفحه نمایش کشویی جهان برای رایانه های شخصی می نامد. دمو کوتاه محصول توسط جی اس چوی، مدیر عامل سامسونگ دیسپلی مدیریت شد و در روز اول کنفرانس Intel Innovation 2022 در سن خوزه، کالیفرنیا برگزار شد. پت گلسینگر، مدیر عامل اینتل گفت که وقتی یک نمونه اولیه در کره جنوبی به او نشان داده شد و فوراً پتانسیل یک پلتفرم را دید، تحت تأثیر قرار گرفت. Choi معتقد است که نشان دهنده روند آینده رایانه شخصی است.

صفحه نمایش مستقل به نظر هیچ تفاوتی با یک تبلت معمولی ندارد، اما “اسلاید” باز می شود تا به یک صفحه نمایش 17 اینچی بزرگتر تبدیل شود.

جزئیات فناوری نمایشگر به اشتراک گذاشته نشد، اما به نظر می رسد تقریباً با فناوری صفحه نمایش چرخشی که در سال های اخیر دیده ایم، یکسان است، فقط با یک رول محکم تر که توهم لغزش را امکان پذیر می کند. این بسیار شبیه به تلفن قابل چرخش لغو شده ال‌جی است که اخیراً آن را برجسته کردیم.

آیا لپ‌تاپ‌هایی با نمایشگر کشویی عرضه می‌شوند؟ شاید. آیا آنها کاربردی هستند؟ من می گویم بیشتر از یک گوشی هوشمند.

یک لپ‌تاپ با صفحه نمایش قابل ارتقا مستقیماً با افزایش بهره‌وری مرتبط است، با این فرض که سیستم‌عامل می‌تواند به‌طور پویا رزولوشن سیستم را برای ارائه املاک بیشتر به جای اینکه فقط تصویر را کشیده و فضای اضافی را پر کند، تنظیم کند. چنین نمایشگری می تواند به طور موثری ردپای فیزیکی لپ تاپ را کاهش دهد، اما من مطمئن نیستم که چگونه بر وزن کلی محصول تأثیر می گذارد.

هزینه می تواند نگرانی دیگری باشد – اگر خیلی گران باشد، کسانی که به دنبال املاک و مستغلات صفحه نمایش بیشتری هستند می توانند به جای آن تصمیم بگیرند که یک صفحه نمایش قابل حمل را انتخاب کنند تا مقداری پول ذخیره کنند. این مسیر چندان قابل حمل یا راحت نخواهد بود، اما ممکن است هزینه زیادی را صرف خرید لوازم جانبی دیگر مانند یک کیف لپ‌تاپ زیباتر یا یک ماوس مستقل بهتر صرفه‌جویی کند.

هیچ تضمینی وجود ندارد که سامسونگ آن را فراتر خواهد برد. باز هم، من شک دارم که اگر اینتل برنامه های مشخصی برای آن نداشتند، به آنها اجازه نشان دادن آن را می داد.

روز دوم کنفرانس Intel Innovation 2022 امروز برگزار می شود. اینتل یک پخش زنده در وب سایت خود برای کسانی که علاقه مند به دنبال کردن در زمان واقعی هستند، دارد.منبع