اینتل پردازنده های ایستگاه کاری Sapphire Rapids را به زودی معرفی می کند


به طور خلاصه: تراشه های ایستگاه کاری Sapphire Rapids در طیف وسیعی از SKUها از جمله پرچمدار Xeon W9-3495X با پشتیبانی از حافظه DDR5 و PCIe Gen 5 انتظار می رود. گفته می شود بالاترین تراشه دارای 56 هسته / 112 رشته با کلاک پایه 1.9 گیگاهرتز است. و یک ساعت تقویتی 4.8 گیگاهرتز با 105 مگابایت حافظه نهان L3 و 350 وات TDP.

CPUهای ایستگاه کاری مبتنی بر Sapphire Rapids از اینتل در حال ساخت هستند و ممکن است برای دستیابی به آنها نیازی به صبر طولانی نداشته باشید.

در یک ویدیوی تیزری که در توییتر به اشتراک گذاشته شده است، دو کارمند اینتل در حال صحبت با فناوری دیده می شوند. در اواسط راه، پسر به همکارش رو می کند و در مورد سیستم جدید Sapphire Rapids او می پرسد. او درباره مضحک بودن آن اظهار نظر می کند و می افزاید که قبلاً برای انجام کاری که سیستم اکنون می تواند به تنهایی انجام دهد، یک اتاق کامل پر از رایانه صرف می شد.

او با کنایه می گوید: «می گذرد 30 دقیقه استراحت قهوه من برای رندرینگ.

وقتی از خانم در مورد حمل و نقل سؤال شد، خانم گفت که اخیراً در جلسه ای بوده است و متوجه شده است که آزمایش های نهایی “واقعاً خوب” بازمی گردند، به این معنی که احتمالاً “خیلی زود” ارسال می شوند. بازی بد به کنار، نشانه خوبی است که اینتل رسماً در مورد این قطعات صحبت می کند.

همانطور که VideoCardz برجسته می کند، Sapphire Rapids-WS (با اسم رمز Fishhawk Falls) به عنوان پاسخ اینتل به تراشه های ایستگاه کاری سری Threadripper Pro AMD در نظر گرفته می شود. آنها از پلتفرم جدید W790 اینتل با سوکت LGA-4677 استفاده خواهند کرد، با CPUهای سطح بالاتر W-3400 که انتظار می رود از 112 خط PCIe و هشت کانال DDR5-4800 پشتیبانی کنند.

اینتل قرار است در تاریخ 10 ژانویه، تنها چند روز پس از پایان نمایشگاه Consumer Electronics در لاس وگاس، رویدادی را برای Sapphire Rapids میزبانی کند. احتمالاً این راه‌اندازی بیشتر روی بخش سرور تمرکز خواهد کرد. به نظر می‌رسد که CES مرحله ایده‌آلی برای یک رویداد راه‌اندازی خواهد بود، چه در مورد کل جامعه فناوری در شهر، اما من از آن دوری می‌کنم.

ماه گذشته، AMD نسل چهارم پردازنده های مرکز داده Epyc خود را با عنوان Epyc 9654 با 96 هسته، 192 رشته، 384 مگابایت حافظه نهان L3 و TDP 360 وات معرفی کرد. هزینه؟ نزدیک به 12000 دلار

منبع