اینتل یک بهبود بزرگ دیگر درایور گرافیک را در ماه فوریه برنامه ریزی می کند

درایورهای فوریه می توانند کسری را بیشتر ترمیم کنند و همچنین عملکرد DX11، DX12 و Vulkan را بهبود بخشند. این به روز رسانی همچنین ویژگی های جدیدی را معرفی می کند، اما منابع PCGH هیچ نمونه ای ذکر نکرده اند.

به‌روزرسانی باید عملکرد Arc Alchemist را برای بازی‌هایی که از همه APIهای گرافیکی استفاده می‌کنند، به شدت بهبود بخشد. این وصله به‌روزرسانی ماه دسامبر را دنبال می‌کند که معایب بزرگ خط GPU را با عناوین DirectX 9 (DX9) بهبود بخشید.

نقشه راه اخیراً فاش شده، برنامه های Team Blue را برای به روز رسانی مجموعه Alchemist در اواخر امسال و قبل از عرضه جانشین آن – Battlemage – در سال 2024 نشان می دهد. در حالی که Alchemist فقط از پردازنده های گرافیکی سطح پایه و متوسط ​​تشکیل شده است، Battlemage ممکن است شامل اولین کارت سطح علاقه مندان اینتل باشد. انتظار می رود این سری ردیابی پرتو، حافظه و یادگیری ماشین را بهبود بخشد.منبع

این ویژگی‌های جدید می‌تواند شامل بازنگری در نحوه کنترل گرافیک و زمان‌بندی به‌روزرسانی‌ها توسط کاربران Arc باشد. اینتل به طور عمومی نرم افزار جدید را فاش نکرده است، اما Linus Tech Tips و Albert Thomas از Toms Hardware تایید می کنند که اینتل به آنها گفته است که وجود دارد.

منابع ناشناس به PC Games Hardware می گویند که اینتل در حال آماده شدن برای انتشار به روز رسانی مهم دیگر درایور برای کارت های گرافیک Arc خود در ماه فوریه است. همچنین ممکن است به زودی تغییرات قابل توجهی برای نرم افزار کنترل گرافیک این شرکت رخ دهد.

چیزی که باید منتظرش بود: اینتل برای ورود به عرصه اختصاصی کارت گرافیک رایانه های شخصی کار سختی داشته است. اولین سری GPU آن زمانی که شرکت اعلام کرد برای رسیدن به بازار مشکل داشت و برداشت های اولیه نقص های شدیدی را نشان داد. با این حال، اینتل کارهای زیادی برای رفع برخی از این نقص ها انجام داده است و همچنان مصمم به بهبود ارائه های گرافیکی اختصاصی خود است.

روش كنترل گرافيكي كنوني Intel Arc، Arc Control، با انتقادات شديدي مواجه شده است، در وهله اول به اين دليل كه يك پوشش بدون پنجره قابل تنظيم به جاي نرم افزار مستقل است. لینوس می‌گوید که اپلیکیشن جایگزین، ویژگی‌های Arc Controls را در یک صفحه ادغام می‌کند، در حالی که توماس می‌گوید این برنامه کاربرانی را که همپوشانی را دوست ندارند، راضی می‌کند.

یکی از ضعف‌های اصلی Arc Alchemist این است که به طور بومی از DX9 پشتیبانی نمی‌کند زیرا اینتل باید تلاش‌های توسعه خود را روی DX12 متمرکز می‌کرد. انتقال بازی‌ها از DX9 به DX11 بیش از یک دهه پیش آغاز شد، اما برخی از محبوب‌ترین عناوین، مانند Counter-Strike: Global Offensive، هنوز از DX9 استفاده می‌کنند. پردازنده‌های گرافیکی Alchemist در ابتدا آن بازی‌ها را بسیار بدتر از کارت‌های مشابه اجرا می‌کردند، اما درایورهای دسامبر تفاوت زیادی را ایجاد کردند.