اینتل Raptor Lake احتمالاً در 17 اکتبر با همان معماری Alder Lake راه اندازی می شود

تراشه‌های نسل چهاردهم Meteor Lake اینتل که احتمالاً بر اساس گره اینتل 4 آینده ساخته شده‌اند، در اواخر سال 2023 باید تفاوت چشمگیری در عملکرد ارائه دهند.

منبع

شایعه ساز: اطلاعات جدید از چند افشاگر شناخته شده، شایعات موجود در مورد آرایش و تاریخ عرضه پردازنده های آینده Raptor Lake اینتل را تقویت کرده است. اولین مدل‌ها احتمالاً در پاییز امسال عرضه می‌شوند و به جای یک انقلاب، تکاملی از دریاچه آلدر هستند.

این هفته، یک افشاکننده ثابت ادعا کرد که اولین پردازنده‌های نسل سیزدهم اینتل در 17 اکتبر عرضه می‌شوند. همچنین، این هفته، افشاگر دیگری اسناد داخلی اینتل را منتشر کرد که تأیید می‌کند پردازنده‌های آینده از همان ریزمعماری Alder Lake استفاده می‌کنند که سال گذشته راه‌اندازی شد.

در همین حال، InstLatX64 – که در سال 2020 آزمایش‌های Geekbench را برای پردازنده‌های Lakefield اینتل فاش کرد – اسناد اینتل را در این هفته منتشر کرد که Raptor Lake و Alder Lake را در گروه معماری یکسان قرار داد. صفحه‌گسترده تجزیه و تحلیل ریزمعماری از بالا به پایین این شرکت (که در توییت تعبیه‌شده پیوند داده شده است) پردازنده‌ها را با ریزمعماری چندین نسل را با «ADL/RPL» (دریاچه آلدر/دریاچه رپتور) گروه‌بندی می‌کند.

بخونید:  حلقه بازخورد هوش مصنوعی مرگ را برای مدل‌های مولد آینده بیان می‌کند