اینتل Sapphire Rapids را در 10 ژانویه راه اندازی می کند، جزئیات بیشتر در مورد ارتقاء مبتنی بر نرم افزار پولی Xeon ظاهر می شود

درباره شتابی که در حال ایجاد است و افزایش حجم صدا در حال اجرا بیشتر بدانید. https://t.co/NiB8IKEQvH

— اخبار اینتل (@intelnews) 1 نوامبر 2022

Sapphire Rapids با سری پردازنده‌های Epyc جدید AMD “Genoa” رقابت خواهد کرد. این شرکت در تاریخ 10 نوامبر در ساعت 13:00 شرقی رویدادی را برای معرفی کامل سریال برگزار خواهد کرد. می دانیم که دارای چیپلت هایی با حداکثر 96 هسته، 192 رشته و TDP 360 وات است. Genoa بر اساس همان معماری CPU Zen 4 است که پردازنده های Ryzen 7000 AMD اخیراً راه اندازی شده است و همچنین گره 5 نانومتری TSMC.

منبع

به طور خلاصه: پردازنده‌های مرکز داده Xeon نسل چهارم اینتل سه سال پس از اعلام اولیه این شرکت، سرانجام به عرضه عمومی نزدیک می‌شوند. نکات بیشتری در مورد بحث برانگیزترین ویژگی سری جدید نیز ظاهر شده است، اما سؤالات مهمی باقی می ماند.

اینتل در تاریخ 10 ژانویه یک رویداد راه اندازی برای نسل بعدی پردازنده های مرکز داده Xeon خود برگزار خواهد کرد. تقریباً همزمان با تایید این هفته این هفته، یک به روز رسانی هسته لینوکس تا حدودی بر سیستم برنامه ریزی شده برای ویژگی های سخت افزاری پردازنده à la carte روشن شده است.

یکی دیگر از جزئیات منحصر به فرد این است که اینتل قصد دارد برخی از پردازنده های Xeon را با قیمت های پایین تر به فروش برساند و برخی از ویژگی های سخت افزاری را در پشت دروازه های نرم افزاری پولی قفل کند. از نظر تئوری، اینتل می تواند این گزینه را به عنوان جایگزین ارزان تری برای ارتقای خود CPU ارائه دهد.

رویداد راه اندازی مرکز داده جدید در 10 ژانویه برگزار می شود که شامل نسل چهارم اینتل می شود #XeonScalable پردازنده ها

تقویم های خود را علامت گذاری کنید “️”…

این شرکت نگفته است که کدام ویژگی های سخت افزاری ممکن است در پشت مجوزهای نرم افزار قفل شود. با این حال، یکی از ویژگی های اینتل بر حسب تقاضا، یک “گواهی متر” است که داده های استفاده را برای عملکردهای سخت افزاری خریداری شده بررسی می کند. این می تواند ابزاری برای کمک به کاربران باشد تا میزان درآمدی که از هر گواهی احراز هویت دریافت می کنند را بسنجند.

از زمانی که اینتل برای اولین بار Sapphire Rapids را در سال 2019 معرفی کرد، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری چیزهای زیادی را در مورد خط پردازنده‌های آینده فاش کردند. این دستگاه بر روی 56 هسته و 112 رشته با حداکثر TDP 360 وات کار می کند. اطلاعات بایوس نشان می‌دهد که TDP می‌تواند به 764 وات برسد تا مواردی مانند بارهای کاری AVX-512 را در خود جای دهد. برخی از مدل ها دارای 64 گیگابایت حافظه داخلی HBM2e هستند که به عنوان حافظه نهان L4 کار می کند.