این تراشه مینیاتوری در یک سنسور نظارت بر بزاق استفاده می شود که به دندان شما متصل می شود

فراتر از مانیتورهای بزاق، Silicon Labs می‌گوید تراشه‌های آن برای چسب‌های پزشکی، مانیتورهای قند مداوم، الکتروکاردیوگرام‌های پوشیدنی و برچسب‌های دارایی در تنظیمات مختلف مانند خرده‌فروشی و کشاورزی ایده‌آل هستند، زیرا می‌توانند تا ۰.۸ ولت کار کنند. آنها همچنین دارای حالت قفسه ای هستند که مصرف انرژی را به کمتر از 20 نانو آمپر کاهش می دهد تا بتوان دستگاه ها را حمل و در قفسه ها ذخیره کرد.منبع

BG27 توسط سازنده تجهیزات پزشکی Lura Health استفاده می شود که اولین حسگر پوشیدنی جهان را برای تشخیص بزاق ایجاد می کند. این دستگاه به شکل یک براکت هوشمند یا بند هوشمند است که به دندان مولر چسبانده می شود. این ها را می توان به طور مداوم برای ماه ها پوشید. از طرف دیگر، این دستگاه را می توان در نگهدارنده ها و ترازهای هوشمندی تعبیه کرد که به مدت 18 ساعت در روز استفاده می شوند.

حسگرها به طور مداوم آنالیت‌های موجود در بزاق را اندازه‌گیری می‌کنند و جریان‌های بی‌درنگ داده‌های سلامتی را با استفاده از بلوتوث کم‌انرژی به تلفن هوشمند ارائه می‌کنند. داده ها را می توان با یک پزشک به اشتراک گذاشت، که می تواند مشکلات احتمالی سلامتی را که ممکن است آشکار کند بررسی کند.

Lura Health می‌گوید که آزمایش‌های بالینی حسگر خود را به‌تازگی به پایان رسانده است و در حال آماده شدن برای انجام فرآیند نظارتی FDA است. در صورت تصویب، دستگاه می تواند در عرض 12 تا 18 ماه در دسترس باشد.

Silicon Labs می‌گوید خانواده تراشه‌های بلوتوث xG27 شامل واحد میکروکنترلر BG27 و BB50 است که هر دو بر روی پردازنده ARM Cortex M33 ساخته شده‌اند و برای کوچک‌ترین دستگاه‌های IoT طراحی شده‌اند. اولی در درجه اول برای اتصال بلوتوث است، در حالی که دومی از Zigbee و سایر پروتکل های اختصاصی پشتیبانی می کند.

به طور خلاصه: Silicon Labs، طراح و سازنده نیمه‌هادی‌های بی‌سابقه، سیستمی را روی تراشه‌ای اعلام کرده است که آنقدر کوچک است که برای سنسور تشخیص بزاقی روی دندان استفاده می‌شود. این دستگاه می تواند توسط دندانپزشکان و سایر پزشکان برای جمع آوری داده های مهم از بزاق استفاده شود که سپس برای آزمایش بیش از 1000 بیماری استفاده می شود.

اندازه تراشه‌ها بین 2 میلی‌متر مربع، تقریباً عرض یک مداد شماره 2، تا 5 میلی‌متر مربع، کمتر از عرض یک مداد استاندارد شماره 2 است. Silicon Labs به The Verge می‌گوید که آنها فقط «کسری از میلی‌متر» کوچک‌ترین تراشه بلوتوث جهان را از دست می‌دهند.