این دوربین مجهز به هوش مصنوعی به جای اپتیک برای ایجاد تصاویر از داده های مکان استفاده می کند

آینده نگر: انقلاب هوش مصنوعی هنوز در مراحل ابتدایی خود است، اما محصولات و ایده هایی را الهام می بخشد که تا به حال هیچ کس حتی به آن فکر نکرده بود. نمونه آن Paragraphica است، یک دوربین عجیب و غریب که از داده های مکان و هوش مصنوعی به جای اپتیک سنتی برای تولید تصاویر استفاده می کند.

Paragraphica هم به عنوان یک نمونه فیزیکی و هم به عنوان یک دوربین مجازی وجود دارد که می توانید برای چرخش آنلاین از آن استفاده کنید. نسخه فیزیکی مبتنی بر Raspberry Pi 4، صفحه نمایش لمسی، محفظه پرینت سه بعدی و سایر لوازم الکترونیکی سفارشی است.

بیشتر اینجا را ببینید: https://t.co/Oh2BZuhRcf
یا سعی کنید عکس خود را در اینجا بگیرید: https://t.co/w9UFjckiF2 pic.twitter.com/23kR2QGzpa

– Bjørn Karmann (@BjoernKarmann) 30 مه 2023

Paragraphica زاییده فکر Bjørn Karmann است. اولین چیزی که متوجه خواهید شد این است که لنز ندارد زیرا نیازی به دیدن صحنه ندارد. در عوض، دوربین از APIهای باز برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به مکان خود از جمله آدرس، مکان‌های نزدیک، زمان روز و حتی آب و هوا استفاده می‌کند. داده‌های جمع‌آوری‌شده برای ایجاد یک پاراگراف توصیفی از صحنه استفاده می‌شود، که می‌توان آن را با استفاده از سه صفحه در بالای دوربین تغییر داد.

منبع

معرفی – Paragraphica! �”��”�
دوربینی که با استفاده از داده های موقعیت مکانی عکس می گیرد. مکانی که در آن هستید را توصیف می کند و سپس آن را به یک “عکس” تولید شده توسط هوش مصنوعی تبدیل می کند.

Karmann از Noodl برای ساخت برنامه وب استفاده کرد که بین دوربین و API های مختلف قرار می گیرد تا داده های مکان را جمع آوری کند. پایتون برای نوشتن کد استفاده شد و Stable Diffusion ایجاد تصویر را مدیریت می کند. کارمان گفت که این عکس‌ها هرگز دقیقاً شبیه جایی که او است به نظر نمی‌رسند، اما برخی از حالات و احساسات را به شیوه‌ای عجیب به تصویر می‌کشند.