این سیلندر مسی 8 پوندی می تواند CPU Core i9 اینتل را به خوبی خنک کند

مس جزئی است که در بسیاری از هیت سینک های مدرن یافت می شود، البته نه 8 پوند از آن در یک کولر. نزدیک ترین محصول قابل مقایسه ای که به ذهن می رسد ممکن است هیت سینک غیرفعال مسی واقعی 4.1 پوندی Thermalright چند سال پیش باشد.

Redditor That-Desktop-User راه حل DIY خود را در Subreddit HardwareGore پست کرد. سیلندر مسی برای خنک کردن پردازنده Core i9 اینتل در یک سیستم کاملاً فضای باز استفاده می شود.

برخی از اطلاعات در پست وجود ندارد، مانند نحوه چسباندن سیلندر به مادربرد و چه خمیر حرارتی استفاده شده است.

مس ماده نسبتاً گران قیمتی است، هرچند کار برای نازک شدن آن به صورت اتمی در حال انجام است، که در نهایت می‌توان از آن برای جایگزینی طلا در تراشه‌ها استفاده کرد و در نتیجه قیمت ساخت آنها را کاهش داد.منبع

به نظر می رسد که مواد رسانای حرارتی عملکرد خوبی در خنک کردن غیرفعال CPU اینتل دارند. تراشه‌های i9 به‌خاطر برشته بودن بسیار معروف هستند، اما مس آن را در دمای 35 درجه سانتی‌گراد (95 درجه فارنهایت) در حالت بی‌کار نگه می‌دارد. اجرای یک تست استرس به مدت کمتر از یک دقیقه باعث شد که دما به 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) برسد و تنها ده ثانیه پس از پایان آزمایش طول کشید تا CPU به دمای بیکار خود بازگردد.

WTF؟! راه‌های غیرمعمول زیادی برای خنک نگه داشتن پردازنده رایانه شخصی شما وجود دارد، مانند استفاده از یک قطعه مسی عظیم 8 پوندی که مانند فانوس دریایی از مادربرد بیرون می‌آید. ممکن است مضحک به نظر برسد، و روش غیرعملی به نظر می رسد، اما بسیار موثر عمل می کند.

بخونید:  دانلود TreeSize Free 4.6.2 | TechSpot

That-Desktop-User توضیح می دهد که آنها بلوک را از یک دستگاه پزشکی قدیمی که برای تحریک عناصر حیاتی یک فرد به قیمت چند هزار دلار خریداری کرده بودند، دریافت کردند. سیلندر مسی ممکن است قبلاً به عنوان یک خنک کننده در دستگاه عمل می کرد زیرا دارای سوراخ هایی در طرفین است که برای جریان مایع رزوه شده است. آنها معتقدند که در ابتدا برای نیتروژن و اکسیژن استفاده می شد و تعویض اتصالات اصلی 2-4 میلی متری (قطر داخلی) برای لوله کشی با قطر بزرگتر بسیار آسان است.