این مود خنک‌کننده آب، ردپای Nvidia RTX 4090 را کاهش می‌دهد تا داخل قاب ITX قرار بگیرد.

Optimum Tech در حین آزمایش آن بر روی یک نیمکت باز دریافت که عملکرد آن با گزینه های دیگر مانند Supreme Liquid X MSI برابری می کند. God of War and Control را با نرخ فریم بالاتر از 100 فریم بر ثانیه با دمای GPU فقط تا حدود 53 درجه سانتیگراد افزایش می داد. با این حال، عملکرد در یک مورد می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. Optimum Tech توصیه می کند که آن را در یک رادیاتور دوگانه اجرا کنید.

مجدداً، Alphacool این بلوک آب را برای کاهش اندازه کارت گرافیک و قرار دادن بیشتر در یک رک طراحی کرد. با این حال، همانطور که OT قصد دارد به زودی این کار را انجام دهد، هیچ چیز مانع سازندگان ماجراجو نمی‌شود که این مد را در ریگ‌های فعلی یا آتی ترکیب کنند. این بلوک به قیمت 166.36 دلار از خرده‌فروش استرالیایی Aquatuning به فروش می‌رسد.منبع

کارت های گرافیک پیشرفته امروزی اجزای باریکی نیستند که قبلا بودند. پردازنده‌های گرافیکی مانند GeForce RTX 4090 انویدیا با هیت سینک‌ها و فن‌های چرب خود، آپارتمان را به یک خانه شهری تبدیل می‌کنند. با این حال، کانال یوتیوب Optimum Tech (OT) از یک مد خنک کننده آب استفاده کرد تا غول انویدیا را به یک کارت باریک در اندازه برگه تبدیل کند.

مد استفاده شده بلوک آبی ES Alphacool است. این تنها با چند مدل RTX 4090 سازگار است. Optimum Tech در این مورد از کارت iChill Inno3D استفاده کرد. تبدیل به یک GPU خنک‌کننده با آب منجر به کارتی شد که می‌توانست به راحتی در یک کیس ITX قرار گیرد – فقط 210 میلی‌متر طول و به اندازه کافی باریک برای یک اسلات کیس.

Optimum Tech می‌گوید این احتمالاً راه‌حل ایده‌آلی برای اکثر ساخت‌های رایانه شخصی نیست، اما به هر حال خنک‌کردن آب کمی مشکل است. با این حال، گفته شد که ردپای کوچکتر می تواند در برنامه های کاربردی سرور سازمانی مفید باشد. گفتنی است، OT قصد دارد کارت را در ریگ اصلی خود نصب کند تا ببیند در مقایسه با راه اندازی فعلی چگونه عمل می کند. در حال حاضر، آن را فقط از یک نیمکت باز اجرا کرد.

ترفند شسته و رفته: به یاد دارید زمانی که بهترین کارت‌های گرافیک تنها یک اسلات در کیس رایانه شخصی شما اشغال می‌کردند؟ آن روزها خیلی گذشته است و حتی کارت‌های رده پایین‌تر فضای قابل‌توجهی را در پشت کامپیوتر شما اشغال می‌کنند. اما اگر بتوانید ردپای حجمی RTX 4090 را بیش از نصف کاهش دهید، چه؟ این کاری است که Optimum Tech با بلوک آب GPU پس از فروش انجام داد.