این نقشه تعاملی مشهورترین افراد از شهر شما را برجسته می کند

این نقشه به ایالات متحده نیز محدود نمی شود، بنابراین می توانید مناطق و افراد مشهور از سراسر جهان را کاوش کنید. بدون شک صرف ساعت ها صرف نگاه کردن و یادگیری آسان است.

پروژه Topi Tjukanov از یک پایگاه داده تایید شده متقابل از افراد برجسته برای نمایش زادگاه شخصیت های عمومی استفاده می کند. توسعه‌دهنده داده‌ها را طوری تغییر داد که فقط یک نفر را از هر مکان جغرافیایی منحصربه‌فرد با بالاترین رتبه قابل توجه نشان دهد، به این معنی که اگر بیش از یک فرد مشهور از یک شهر خاص وجود داشته باشد، فقط شناخته‌شده‌ترین فرد را نشان می‌دهد.

اعتبار تصویر: میخائیل نیلوف

منبع

این پایگاه داده بر اساس پنج معیار کلیدی از جمله تعداد نسخه‌های ویکی‌پدیا هر فرد، طول همه بیوگرافی‌ها، میانگین تعداد بازدیدهای بیوگرافی بین سال‌های 2015 و 2018، تعداد کل پیوندهای خارجی از ویکی‌دادا و تعداد غیر از ویکی‌دادا، شاخص بودن را اندازه‌گیری می‌کند. موارد گم شده از ویکی‌پدیا یا ویکی‌داده برای زمینه‌هایی مانند تاریخ تولد، جنسیت و حوزه نفوذ.

اینجا را بررسی کنید: https://t.co/NR0J7nqTn1

🧵 pic.twitter.com/GoI4VnGzvd

– توپی توکانوف (@tjukanov) 28 ژوئیه 2022

تیوکانوف گفت این برنامه همچنین از یک مقدار رتبه و یک “مقدار مجموع” قابل توجه برای تعیین نحوه نمایش نام های بزرگ روی نقشه استفاده می کند.