این کارت‌های شخص ثالث RTX 4000 شامل یک کارت به قدری بزرگ است که می‌تواند چهار کارت Mini-ITX را درون آن قرار دهد.

همچنین کارت‌های AMP Extreme AIRO، Trinity و Trinity OC Zotac با انحنا و اسکیت‌برد مانند. برخی از این موارد را قبل از معرفی سری RTX 4000 در تصاویر لو رفته دیدیم. خوب است کشف کنید که این یک نشت بود که جعلی نبود.

سری Neptune Colorful همچنین کارت های خنک کننده مایع سری RTX 4000 را ارائه می دهد که این مزیت را دارند که فقط 2 اسلات PCIe عرض دارند. در همین حال، سری Vulcan آن شامل یک LCD هوشمند iGame کاملاً جدید است – یک صفحه نمایش مغناطیسی جداشدنی.

شرکای Nvidia AIB از جمله Asus، MSI، Colorful، و دیگران – واضح است که EVGA نیست – دیدگاه های خود را در مورد RTX 4090، RTX 4080 16GB و RTX 4080 12GB، که قبلا به عنوان RTX 4070 (احتمالاً) شناخته می شد، به نمایش گذاشته اند.

VideoCardz می نویسد که Gigabyte RTX 4090 Aorus Master یک جانور چهار شیار فن سه گانه است که کمی بیش از 14 اینچ طول و 6.3 اینچ عرض دارد. این نشریه تخمین می زند که به راحتی می توانید چهار کارت Mini-ITX را درون آن قرار دهید. با حجم 4383 میلی‌متر، حتی می‌توانید ده کارت کم‌نمایش Radeon RX 6400 را در همان فضا قرار دهید. البته اشاره شده است که گیگابایت برخلاف سایر شرکت‌ها، براکت‌های سه‌گانه یا چهارگانه ورودی/خروجی را به کارت‌های خود اضافه نمی‌کند.

شرکای Nvidia AIB تمرکز زیادی روی ویژگی‌های خنک‌کننده جدید و بهبودیافته برای کارت‌های RTX 4090/4080 خود دارند، بنابراین جالب است که ببینیم بررسی‌ها پس از رسیدن در اکتبر و نوامبر چه چیزی را نشان می‌دهند.

بخونید:  FCC نقشه های دقیق پوشش پهنای باند را راه اندازی می کندمنبع

ما همچنین شاهد RTX 4090s با راه حل های خنک کننده مایع AIO هستیم. به عنوان مثال، سوپریم مایع MSI، خنک کننده هیبریدی را به شکل یک رادیاتور 240 میلی متری و یک جفت فن 120 متری Silent Gale P12 ارائه می دهد.

به طور خلاصه: انویدیا این هفته به طور رسمی RTX 4090 را معرفی کرد و شایعات مبنی بر اینکه کارت نسل بعدی فوق العاده قدرتمند و کاملاً عظیم است را تأیید کرد. مدل های شخص ثالث از شرکت های مختلف اکنون در حال رونمایی هستند، از جمله یکی از یک گیگابایت که آنقدر بزرگ است که می تواند چهار کارت Mini-ITX را درون آن قرار دهد.

در مورد RTX 4090، حتی نسخه Founders Edition انویدیا در دستان جنسن هوانگ، مدیر عامل شرکت، در هنگام سخنرانی GTC غول‌پیکر به نظر می‌رسید، اما نسخه‌های شخص ثالث پرچم‌دار در بسیاری موارد حتی بزرگ‌تر هستند.