باب ایگر به عنوان مدیر عامل دیزنی در تغییرات اجرایی غافلگیرکننده بازمی گردد

اعتبار تصویر: کریگ آدرلی، جوئل ساترلندمنبع

تصمیم دیزنی برای بازگرداندن ایگر کمی تعجب آور است، به ویژه با توجه به اینکه هیئت مدیره در ماه ژوئن قرارداد چاپک را با یک قرارداد سه ساله جدید که از اول ژوئیه آغاز شد تمدید کرد. دیزنی تعداد مشترکین قوی برای بخش پخش خود را در گزارش مالی سه ماهه چهارم مالی خود اعلام کرد این ماه. با این حال، درآمدها از حد مجاز عبور نکردند، زیرا هم درآمد و هم سود هر سهم کمتر از پیش بینی اجماع تحلیلگران وال استریت بود.

خلاصه: خیلی وقت‌ها پیش نمی‌آید که پس از رسیدن به بالای نردبان شرکت دوباره به یک شرکت فراخوانی می‌شوید، اما این دقیقاً همان چیزی است که برای باب ایگر اتفاق افتاده است. این مدیر اجرایی در اوایل سال 2020 از سمت مدیرعاملی دیزنی کنار رفت و باب چاپک، مردی از شرکت که از سال 1993 در دیزنی بود، جایگزین او شد. با این انتصاب، چاپک تنها هفتمین مدیرعامل در تاریخ نزدیک به 100 ساله دیزنی شد.

چاپک در بیانیه مطبوعاتی دیزنی بیانیه ای نداد. در حال نوشتن، نمی دانیم که آیا او قصد دارد در شرکت بماند یا خیر.

در آخر هفته، دیزنی اعلام کرد که ایگر به عنوان مدیرعامل بازمی گردد. ایگر که جایگزین چاپک می شود، به توسعه استراتژی برای رشد مجدد و همکاری با هیئت مدیره برای ایجاد جانشینی برای تصدی مسئولیت در پایان دوره دو ساله برنامه ریزی شده خود کمک خواهد کرد.

سوزان آرنولد، رئیس هیئت مدیره، گفت که ایگر موقعیت منحصربه‌فردی برای رهبری شرکت دارد، زیرا این شرکت در یک دوره پیچیده تحول صنعت قرار دارد. آرنولد افزود: «ما از باب چاپک به خاطر خدماتش به دیزنی در طول حرفه طولانی‌اش، از جمله هدایت شرکت در چالش‌های بی‌سابقه همه‌گیری، تشکر می‌کنیم.

بخونید:  چرا ارتقاء رایانه بازی در حال حاضر تقریباً بی معنی است

ایگر گفت که او به آینده دیزنی بسیار خوشبین است و از اینکه هیئت مدیره از او خواسته است که بازگردد بسیار هیجان زده است. ایگر گفت: «دیزنی و برندها و فرنچایزهای بی‌نظیر آن جایگاه ویژه‌ای در قلب بسیاری از مردم در سرتاسر جهان دارند، به ویژه در قلب کارمندان ما، که تعهدشان به این شرکت و مأموریت آن الهام‌بخش است.»

پیروی از ایگر همیشه کار سختی بود، و همه‌گیری مطمئناً آچاری را وارد ترکیب کرد زیرا تعطیلی تئاتر و پارک موضوعی بر تجارت دیزنی در سال اول چاپک تأثیر زیادی گذاشت. مبارزات اقتصادی مداوم بدون شک در روزهای اولیه بازگشت ایگر یک کانون اصلی خواهد بود. تنها زمان نشان خواهد داد که این دوران چگونه بر میراث کلی او در خانه موش تأثیر می گذارد.

به نظر می رسد سرمایه گذاران از این خبر استقبال کنند زیرا سهام دیزنی بیش از شش درصد در معاملات صبحگاهی افزایش یافته است.