بازی‌های داخلی Xbox Series X|S مایکروسافت از سال آینده ۷۰ دلار قیمت خواهند داشت


در متن: در میان افزایش کلی قیمت های مرتبط با فناوری، حرکت به سمت 70 دلار MSRP برای بازی های خرده فروشی اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. مایکروسافت قبلاً گفته بود که نمی‌تواند قیمت‌های فعلی خود را برای همیشه حفظ کند و این تصمیم اخیر به دنبال سایر ناشران بزرگ بازی است.

مایکروسافت این هفته به IGN گفت که از سال 2023، قیمت بازی های اول شخص جدید این شرکت به جای 60 دلار، 70 دلار خواهد بود. این سیاست در مورد عناوین آینده مانند Starfield، Redfall، و Forza Motorsport بعدی که برای Xbox Series X و S طراحی شده‌اند و به Xbox One نمی‌آیند اعمال می‌شود.

این تصمیم نشان می‌دهد که چگونه سونی برای بازی‌های اول شخص پلی‌استیشن 5 70 دلار و برای بازی‌های پلی‌استیشن 4 60 دلار دریافت می‌کند. یوبی‌سافت و Take-Two Interactive نیز انتخاب‌های مشابهی برای افزایش هزینه‌های توسعه بازی داشتند.

با این حال، به دلیل تفاوت بین استراتژی های تجاری مایکروسافت و سونی، افزایش قیمت ممکن است تاثیر یکسانی بر ایکس باکس نداشته باشد. سونی قیمت 70 دلاری خود را برای بازی‌های چند نسلی اعمال می‌کند و برای ارتقای عناوینی مانند God of War Ragnarök از PS4 به PS5، 10 دلار از مشتریان دریافت می‌کند.

بازی‌های ایکس‌باکس مانند Forza Horizon 5 به‌صورت رایگان از ایکس‌باکس وان به سری ایکس‌باکس ارتقا می‌یابند و بازی‌های چند نسلی مایکروسافت همچنان ۶۰ دلار قیمت دارند.

علاوه بر این، بیشتر تجارت بازی مایکروسافت در حال حاضر حول محور Game Pass می چرخد ​​که به مشترکین حق استفاده از همه بازی های مشمول این خط مشی جدید را می دهد. علاوه بر این، مشترکینی که آن بازی ها را به طور جداگانه از Game Pass خریداری می کنند، تخفیف می گیرند. اشتراک PlayStation Plus سونی شامل تخفیف می شود، اما نه برای بازی های اول شخص.

در حالی که قیمت بازی نسبت به سال های اخیر روند صعودی دارد، 70 دلار قیمت جدیدی نیست. بازی‌های جدید در دهه 1990 به طور مرتب به قیمت 60، 70 دلار یا بیشتر فروخته می‌شدند و این قیمت‌ها تورم را محاسبه نمی‌کنند.

زمانی که بازی‌ها به دیسک‌های نوری رفتند، قیمت‌ها شروع به کاهش کردند، که تولید آنها نسبت به کارتریج‌ها ارزان‌تر است. با مقایسه تصاویر در توییت بالا، Madden 97 در کنسول اصلی پلی استیشن و سگا ساترن 48 دلار قیمت داشت، اما در کنسول‌های قدیمی‌تر Super NES و سگا جنسیس 60 دلار قیمت داشت. Ultimate Mortal Kombat 3 در Super NES و Genesis 70 دلار بود، اما در Saturn 53 دلار بود.

قیمت بازی های جدید در طول سال های پلی استیشن 2 حدود 50 دلار بود، اما در پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 به 60 دلار افزایش یافت. افزایش از آن زمان به دلیل تورم و توسعه بازی های گران تر از یک طرف و اهمیت فزاینده دیجیتال از طرف دیگر بحث برانگیز شده است. ، که هزینه های توزیع را کاهش می دهد و خرده فروشان را کاهش می دهد.

در ماه اکتبر، مایکروسافت اعتراف کرد که در نهایت باید قیمت بازی را افزایش دهد، اما تا سال آینده این کار را انجام نخواهد داد. سونی به دلیل افزایش هزینه های ساخت، قیمت پلی استیشن 5 را در همه جا به جز ایالات متحده افزایش داده است.

منبع