بازی‌های PSVR 1 بلافاصله روی PSVR 2 کار نمی‌کنند


چرا مهم است: PSVR 2 آینده سونی به طور گسترده ای مورد تشویق بسیاری از علاقه مندان به فناوری قرار گرفته است و ویژگی ها و مشخصات برجسته ای را در هدست، کنترلرها و حتی بازی ها نوید می دهد. متأسفانه سونی اعلام کرده است که عناوین منتشر شده برای اولین هدست PSVR به صورت «بومی» با PSVR 2 کار نخواهند کرد.

در سال 2016، سونی اولین ورود خود به دنیای VR را با PSVR منتشر کرد، به این امید که همان علاقه و هیجانی را که رقبایی مانند Oculus Rift و HTC Vive پیدا کرده بودند، جلب کند. سونی وارد رقابت شد و از نظر قیمت، PSVR را با قیمت 399 دلار عرضه کرد، در مقایسه با قیمت 599 و 799 دلاری Rift و Vive به ترتیب. البته، PSVR به یک PS4 نیاز داشت، که اگر در آن زمان نداشتید، قیمت را به سطوح نزدیک به Vive رساند.

PSVR سونی موفقیت نسبی داشت و طبق گفته سونی، این هدست تا سال 2022 به حدود 5 میلیون فروش رسید. در سال 2016، واقعیت مجازی به دلایل متعدد هنوز یک سرگرمی بسیار “تخیلی” بود. امروزه، VR ظاهراً جایگاهی در بازار اصلی پیدا کرده است.

رقبایی مانند Meta’s Quest 2 موفقیت شگفت انگیزی داشته اند و متا 15 میلیون فروش داشته است. سونی مطمئناً می‌خواهد از این «رونق واقعیت مجازی» استفاده کند، و به طور رسمی PSVR 2 را در CES 2022 اعلام کرد. مشخصات حداقل یک پیشرفت بزرگ در مقایسه با PSVR 1 است.

هنگامی که PSVR 2 در اوایل سال 2023 منتشر می شود، کاربران اولیه ممکن است برای یافتن بازی هایی که بتوانند از مشخصات PSVR 2 نهایت استفاده را ببرند، مشکل پیدا کنند. شما فکر می کنید بازیکنان می توانند برخی از بازی های مورد علاقه خود را از کتابخانه PSVR بارگذاری کنند. تصور کنید Beat Saber را با وضوح‌هایی که PSVR 2 می‌تواند تولید کند، بازی کنید، یا رویای خود را برای سرآشپز شدن در Job Simulator یا هر یک از بیش از 600 بازی PSVR زندگی کنید.

متأسفانه، سونی تأیید کرده است که بازی‌های PSVR 1 به صورت «بومی» روی PSVR 2 کار نمی‌کنند. در مصاحبه‌ای در پادکست پلی‌استیشن، Hideaki Nishino، SVP Platform Experience برای PSVR 2، بیان می‌کند که ویژگی‌های متعدد روی هدست باعث می‌شود که این هدست به‌طور کامل کار کند. ناسازگار با بازی های PSVR 1. این ویژگی ها شامل تریگرهای لمسی و تطبیقی، ردیابی هدست و کنترلر، صدای سه بعدی و وضوح 4K HDR است.

شایان ذکر است که توسعه دهندگان می توانند در صورت تمایل بازی های PSVR 1 خود را برای کار با PSVR 2 به روز کنند. به نظر عجیب می رسد که این یک مشکل است، اما متاسفانه، این چیزی است که کاربران PSVR 2 باید با آن دست و پنجه نرم کنند. اگرچه خوب است که توسعه دهندگان می توانند بازی های خود را برای کار بر روی PSVR 2 به روز کنند، اما بعید است که هر بازی PSVR 1 این “به روز رسانی نسل بعدی” را دریافت کند.

امیدواریم سونی بتواند به توسعه دهندگان اجازه دهد تا فرآیندی روان و ساده برای پورت بازی های خود به سخت افزار نسل بعدی داشته باشند. به این ترتیب، کاربران اولیه PSVR 2 می توانند بازی های زیادی را برای انتخاب داشته باشند.منبع