بازیگران بد از دیپ فیک برای مصاحبه برای مشاغل فنی کار از راه دور استفاده می کنند

اعتبار تصویر: آنا شوتسمنبع در یک اطلاعیه خدمات عمومی اخیر از مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI (IC3)، این آژانس نسبت به افزایش تعداد شکایات دریافتی در مورد استفاده از دیپ فیک و اطلاعات شخصی سرقت شده برای درخواست مشاغل از راه دور و کار از خانه هشدار داد.

در حالی که دیپ فیک در مدت زمان نسبتاً کوتاهی راه درازی را پیموده است، هنوز هم برخی از لبه‌های ناهموار وجود دارد که کارفرمایان گهگاه می‌توانند آن‌ها را انتخاب کنند. برای مثال، در طول مصاحبه‌های آنلاین زنده، حرکات و حرکات لب فرد مصاحبه‌شونده همیشه با صدای صدای شنیده شده هماهنگ نیست. علاوه بر این، اعمالی مانند سرفه یا عطسه نشانه دیگری است که نشان می‌دهد یک اتفاق ماهی‌گیرانه در حال وقوع است، زیرا با چیزی که دیده می‌شود همخوانی ندارد.

اف‌بی‌آی گفت موقعیت‌های درخواستی در این گزارش‌ها شامل فناوری اطلاعات و برنامه‌نویسی رایانه، پایگاه‌داده و کارکردهای شغلی مرتبط با نرم‌افزار است. برخی از این موقعیت‌ها به متقاضی اجازه دسترسی به اطلاعات شناسایی شخصی مشتری، داده‌های مالی شرکت، پایگاه‌های اطلاعاتی فناوری اطلاعات و/یا اطلاعات اختصاصی را می‌دهد که همگی می‌توانند در بازار سیاه ارزشمند باشند.

شرکت ها یا قربانیان این نوع فعالیت ها تشویق می شوند که آن را به بخش IC3 FBI گزارش دهند.

یک سیب زمینی داغ: دیپ‌فیک‌ها برای ایجاد تصاویر یا ویدیوهای بسیار متقاعدکننده‌ای از افرادی که چیزی را انجام می‌دهند یا واقعاً نگفته یا انجام نداده‌اند، به هوش مصنوعی متکی هستند. برخی از نمونه‌هایی که برای مقاصد سرگرمی تولید می‌شوند با سرگرمی بی‌ضرر برابری می‌کنند، اما برخی دیگر از این فناوری برای اهداف پلید استفاده می‌کنند.

بخونید:  استاندارد USB4 نسخه 2.0 سرعت داده تا 80 گیگابیت بر ثانیه را ارائه می دهد