بازی Cyberpunk 2077 دوباره به بیش از یک میلیون بازیکن منحصر به فرد در روز پس از اولین بازی Edgerunners رسید.


چه سواری وحشیانه ای: در زمان انتشار، Cyberpunk 2077 به لطف پیش‌سفارش‌ها، بیش از هشت میلیون واحد را جابه‌جا کرد، اما بازی تا حدودی برای طرفداران و منتقدان کم‌رنگ شد. بسته به پلتفرم، کار علمی تخیلی CD Projekt Red از یک آتش سوزی مطلق در زباله دانی در سیستم های قدیمی تر تا متوسط ​​در رایانه های شخصی سطح بالا متغیر بود.

Cyberpunk 2077 پس از چندین وصله کوچک و دو وصله بزرگ، تا حدودی خود را بازخرید کرد. با این حال، بسیاری از بازیکنان به بازی‌های دیگر رفته بودند، زیرا در آن زمان از این شکست ناراحت بودند.

Cyberpunk 2077 در ماه دسامبر به طور میانگین بیش از 332000 بازیکن همزمان روی رایانه شخصی داشت که به بیش از یک میلیون نفر رسید. تا ژانویه و اولین وصله اصلی، میانگین به بیش از 82000 کاهش یافت (225670 اوج) و در فوریه به 47115 بازیکن همزمان رسید که میانگین آن کمتر از 25000 در روز بود.

با این حال، این بازی اخیراً به لطف اولین بازی Cyberpunk 2077: Edgerunners در 13 سپتامبر – تلاش مشترک CDPR با استودیوی انیمه Trigger، دست‌انداز بسیار خوبی داشته است. بر اساس توییتی که توسط تیم CDPR منتشر شد، در هفته اول اولین انیمه، CP2077 هر روز یک میلیون بازیکن منحصر به فرد را در تمام پلتفرم ها مشاهده می کرد. و از آن زمان تاکنون روند صعودی داشته است.

در حالی که تعیین تعداد بازیکنان روی کنسول‌ها دشوار است، اما SteamDB دارای 90823 بازیکن همزمان رایانه‌های شخصی از زمان انتشار است، با حداکثر تعداد 136724 در روز یکشنبه. آخر هفته گذشته، بهترین آخر هفته Cyberpunk 2077 روی رایانه شخصی از زمان عرضه بود، حتی از دیگر بازی‌های پرطرفدار مانند Elden Ring، GTA V، Destiny 2 و The Witcher 3 نیز شکست خورد.

Edgerunners نه تنها بازیکنان را تحت تأثیر قرار داده است تا به Cyberpunk 2077 بازگردند. بلکه جامعه را برای ایجاد مودهایی بر اساس این سری الهام بخشیده است. انتخاب‌ها در حال حاضر باریک هستند و تنها تعداد انگشت شماری از مدهای مبتنی بر نمایش در Nexus وجود دارد، اما سازندگان تازه شروع به کار کرده‌اند. این مجموعه همچنین استریمرها را ترغیب کرده است تا بیلدهای جدید بازی بر اساس شخصیت های Edgerunners را امتحان کنند.

KhrazeGaming بر اساس شخصیت اصلی سریال، دیوید مارتینز، یک جنگجو ساخت. بیلد آنقدر قدرتمند است که اساسا بازی را خراب می کند. دیوانه وار است که بتوانید به معنای واقعی کلمه در اطراف یک ماشین با سرعت بالا بدوید و همه سرنشینان را حتی قبل از اینکه بتوانند عکس العمل نشان دهند، بیرون بیاورید (ویدئوی بالا). بنابراین KhrazeGaming توصیه می‌کند که سختی را برای جبران آن افزایش دهید.

با این حال، صادقانه بگویم، دیوید مارتینز در قسمت پایانی سریال آنقدر OP است که ساخت KhrazeGaming کاملاً مطابقت دارد. در نمایش، یک دیوید کاملاً کروم شده به یک ایمپلنت Sandevistan درجه نظامی مجهز شده است که به او اجازه می دهد مانند فلش از شهرت DC Comics حرکت کند. او همچنین گوریلا آرمز دارد که هالک (مارول) را شرمنده می کند. و ما حتی در مورد لباس بیرونی ضد گرن او صحبت نخواهیم کرد.

اگر تا به حال Cyberpunk 2077: Edgerunners را تماشا نکرده‌اید، ارزش پرخوری را دارد. کمی آهسته شروع می شود، اما چند قسمت به آن بدهید تا شروع شود. در پایان، وقتی متوجه می شوید که شخصیت ها، به خصوص دیوید، تا کجا پیش رفته اند، نتیجه می دهد.

منبع