باندهای باج افزار تاثیر زمستان رمزنگاری را احساس می کنند


در متن: زمستان کریپتو بیش از سرمایه گذاران، ماینرها و کسب و کارها تأثیر می گذارد. همچنین مجرمان سایبری را وادار می‌کند تاکتیک‌های باج‌افزاری خود را بازنگری کنند، و اغلب آنها را به سمت انواع دیگر جرایم رایانه‌ای مانند حملات بدافزار سنتی و کلاهبرداری‌های فیشینگ سوق می‌دهد که به جای ارز دیجیتال، آنها را با دلار خالص می‌کند.

قیمت ارزهای دیجیتال در چند ماه گذشته سقوط کرده است. بزرگ‌ترین آنها، بیت‌کوین، که در اواخر سال گذشته به رکورد 68000 دلار رسید، اکنون در حدود 20000 دلار است. این سقوط توسط شرکت‌هایی که با دارایی‌های دیجیتال، استخراج‌کننده‌های رمزنگاری و حتی کل کشورها سروکار دارند، احساس شده است.

کاهش قیمت کریپتو نیز مورد توجه باج‌افزارهایی قرار گرفته است که آن را به عنوان پرداخت از قربانیان مطالبه می‌کنند. همانطور که توسط CNET گزارش شده است، مارک لنس، معاون دفاع سایبری و مذاکره کننده باج افزار در GuidePoint Security، می نویسد که مجرمان اکنون باید کریپتوی بیشتری بخواهند تا زمانی که به دلار تبدیل می شود، همان مبلغ را دریافت کنند. این اغلب می تواند تقاضاها را حتی بزرگتر نشان دهد، حتی اگر مقدار دلار درخواستی یکسان باشد.

مانند شرکت‌های قانونی که با ارزهای دیجیتال سر و کار دارند، صرافی‌های کریپتو وب تاریک نیز این فشار را احساس می‌کنند. شرکت اطلاعاتی تهدیدات اسرائیلی Cybersixgill می نویسد که حدود 30 مورد از این صرافی ها از آوریل بسته شده اند، زمانی که بیت کوین حدود 47000 دلار بود.

این وضعیت باعث شده است که برخی باج افزارهای باج افزار به دیگر اشکال سنتی تر جرایم سایبری، از جمله تروجان های بانکداری از راه دور، بدافزارهای سرقت مدارک، و حملات فیشینگ، گسترش پیدا کنند، که همگی منجر به سود دلاری – و نه رمزنگاری – برای عاملان می شود.

لنس خاطرنشان می‌کند که امروزه بسیاری از حملات باج‌افزاری به آن اندازه پوشش نمی‌یابند مگر اینکه هدف از مشخصات بالایی برخوردار باشد، مانند AMD، Foxconn یا Nvidia. او گفت: «باج‌افزارها هنوز هم مثل همیشه رایج هستند و هنوز هم پول زیادی به دست می‌آورند.»

در ماه مه، FBI به کارگران هشدار داد که مراقب حملات به خطر افتادن ایمیل تجاری (BEC) باشند که تخمین زده می شود در پنج سال 43 میلیارد دلار به سرقت رفته است.

با تشکر، CNET

ماست هد: Freepikمنبع