باهاماس AG از تحقیقات خود در مورد SBF و FTX دفاع می کند در حالی که انگشت خود را به سمت بقیه جهان نشانه می رود.


یک سیب زمینی داغ: جنجال بر سر انفجار فاجعه آمیز FTX باعث ایجاد اختلاف بین سرمایه گذاران و مقامات شده است. کسانی که پول خود را از دست داده اند ادعا می کنند که دولت باهاما از FTX و Sam Bankman-Fried در برابر عواقب بالقوه سوء استفاده از وجوه آنها محافظت می کند. این واکنش‌ها باعث شد که دادستان کل کشور در بیانیه‌ای پخش زنده که تقریباً هیچ‌کس آن را تماشا نکرد، به حالت دفاعی برود.

ال. رایان پیندر، دادستان کل باهاما در آخر هفته در مورد سقوط FTX و علاقه عمومی به وضعیت قانونی “آزاد” Sam Bankman-Fried (SBF) صحبت کرد. AG مطبوعات را از طریق صفحه فیس بوک دفتر نخست وزیر باهاما پخش مستقیم کرد، جایی که 623 بازدید از آن به دست آورد (در زیر از طریق پست مجدد یوتیوب جاسازی شده است).

پیندر به مردم و سرمایه‌گذاران اطمینان داد که تنظیم‌کننده‌های باهامایی وظایف خود را با انجام مراحل قانونی انجام می‌دهند و ذهنیت اوباش را که می‌خواهند SBF را تا لحظه مرگ به گردن آویزان ببینند، نمی‌خرند.

AG گفت: “باهاما محل قوانین است. حاکمیت قانون و اعمال روند قانونی مشخص کننده یکپارچگی حوزه قضایی ما است.”

سرمایه‌گذاران احساس می‌کنند که مقامات کشور به یک جنایتکار پناه داده‌اند و آن را به بهشت ​​پول‌شویی رمزنگاری متهم می‌کنند. مقامات حتی پرونده ورشکستگی FTX در دلاور را در اوایل این ماه به چالش کشیدند و ادعا کردند که صلاحیت انحلال شرکت را دارد.

از یک سو، بدون شک در یک ملت آزاد، روند قانونی محتاطانه است. جمع آوری یک پرونده علیه SBF قبل از طرح اتهام دقیقاً همان چیزی است که در ایالات متحده یا بریتانیا اتفاق می افتد. از سوی دیگر، افرادی که تقریباً هر پنی را که سرمایه‌گذاری کرده‌اند از دست داده‌اند، از اینکه مقامات دستگیری نکرده‌اند، خشمگین هستند. از این گذشته، به نظر بدیهی است که سوءاستفاده آشکار از وجوه سرمایه گذار FTX وجود داشته است.

Bankman-Fried میلیون ها دلار را برای نجات سایر ارزهای رمزپایه شکست خورده هزینه کرد. او برای تبلیغ سکه خود به تیم های ورزشی، ورزشکاران و افراد مشهور پول می داد. این سرمایه‌گذار رمزارز همچنین اعتراف کرد که در یکی دیگر از سرمایه‌گذاری‌های خود به نام Alameda Research، میلیاردها دلار از سرمایه‌های FTX را از دست داده است.

SBF در یک مصاحبه پیامکی با Vox گفت که Alameda به دلیل سرمایه‌گذاری هنگفتی روی استیبل کوین LUNA که در اوایل سال جاری نیز مخزن شد، زیر بار رفت. Bankman-Fried از ذکر این که چقدر ضرر کرده و آلامدا آن پول را کجا خرج کرده است خودداری کرد. بهانه او برای ضرر «حسابداری نامرتب» بود.

با این حال، با توجه به اینکه منابع وال استریت ژورنال گفتند که SBF و سایر مدیران به خوبی می‌دانستند که FTX حدود نیمی از پول سرمایه‌گذاران خود را به Alameda داده است، موضوع دیگری است که باید مورد بررسی قرار گیرد، با توجه به اینکه منابع وال استریت ژورنال گفتند که SBF و سایر مدیران به خوبی می‌دانستند که حدود نیمی از پول سرمایه‌گذاران خود را به Alameda داده است – وجوهی که بین ماه‌های می و ژوئن امسال از بین رفت.

در این میان، در حالی که SBF ظاهراً در املاک قصر باهامیان خود نشسته است، سرمایه‌گذاران از جیب خود بیرون می‌روند. در واقع بسیاری به این نتیجه رسیده اند که هرگز پول خود را پس نخواهند گرفت و خواهان رضایت از دیدن SBF در پشت میله های زندان هستند، اما ممکن است مدتی طول بکشد.

پیندر اظهار داشت که تحقیقات او “بسیار پیچیده” بوده و تنها در “مراحل اولیه” است.

ما علاقه شدید به این داستان را درک می کنیم، اما به عنوان یک دولت، بلافاصله تصمیم گرفتیم که آنچه مهمتر از همه این است که درگیر گمانه زنی یا شایعات نباشیم، بلکه به طور روشمند و عامدانه مطابق با اعمال روند قانونی و قانون پیش برویم. قانون،” AG گفت. “هنوز هیچ استاندارد توافق شده ای در سطح جهانی وجود ندارد. تنظیم کننده ها از سراسر جهان هنوز با نحوه تنظیم دارایی های دیجیتال دست و پنجه نرم می کنند.”

پیندر از زمانی که FTX در سطح جهانی فعالیت می کرد، به طور مداوم در مورد اینکه چگونه کشورهای دیگر باید نقش خود را در مراقبت از FTX انجام می دادند، صحبت می کرد. البته، این امر مستقیماً با اصرار دفتر او مبنی بر اینکه صلاحیت کامل رسیدگی به جلسات ورشکستگی FTX به آن داده شود، ناسازگار است.

پیندر هشدار داد: «هر تلاشی برای قرار دادن کل این خرابکاری در پای باهاما، زیرا دفتر مرکزی FTX در اینجا قرار دارد، ساده‌سازی بیش از حد فاحش واقعیت است». ما از ناآگاهی کسانی که ادعا می‌کنند FTX به باهاما آمده‌اند، شوکه شده‌ایم، زیرا نمی‌خواستند به نظارت نظارتی متعهد شوند. در واقع، جهان مملو از کشورهایی است که در آنها هیچ مرجع نظارتی قانونی بر رمزارز و دیجیتال وجود ندارد. تجارت دارایی.”

به نظر می‌رسید که پیندر به همان اندازه زمان صرف اشاره‌کردن به اینکه سرمایه‌گذاران نباید انگشت خود را به سمت دولت باهام ببرند، صرف می‌کرد و به آنها اطمینان می‌داد که هر کاری از دستش بر می‌آمد برای فاش کردن آنچه اتفاق افتاده انجام می‌دهد و در صورت لزوم احزاب را مسئول می‌داند. مشکل اینجاست که صدایش بیشتر به گوش می رسد.

اعتبار تصویر: Marco Verchمنبع