باگ ویندوز 11 باعث می شود که فایل اکسپلورر به صورت تصادفی باز شود

در متن: مایکروسافت به دلیل سرعت نسبتاً سریع در انتشار وصله های به روز رسانی حاوی اشکالات شناخته شده است. با این حال، یک مشکل خاص از زمان آپدیت سال گذشته ویندوز 11 22H2 دست نخورده باقی مانده است. این اشکال به طور غیرمنتظره ای فوکوس پنجره را بدون هیچ دلیل مشخصی به File Explorer تغییر می دهد.

در حال حاضر، این اصلاح در بیلدهای Dev و Canary ویندوز 11 در دسترس است که اساساً بیلدهای آزمایشی «ناپایدار» به‌روزرسانی‌های آتی هستند. نه نسخه بتا و نه نسخه پیش نمایش نسخه این تغییر را دریافت نکرده اند. هیچ تأییدی وجود ندارد که این وصله چه زمانی به یک به‌روزرسانی رسمی ویندوز 11 برسد، اما همانطور که توسعه‌دهندگان ردموندی از آن آگاه هستند، یک وصله باید به زودی وارد شود.

من شخصا این موضوع را تجربه کرده ام. من در اقلیت کوچکی هستم که File Explorer به طور خودکار در یک زمان خاص از روز تمرکز می کند. این کار را از اوایل ژانویه انجام داده است. این اشکال باعث می‌شود که File Explorer حتی روی برخی از سرسخت‌ترین بازی‌ها و برنامه‌های تمام صفحه تمرکز کند، که حواس‌پرتی و آزاردهنده است.

در ماه ژانویه، یکی از کاربران Reddit به نام Lieuallen موضوعی را با عنوان “File Explorer stealing focus” در زیر ردیت ویندوز 11 ارسال کرد. Lieullen گزارش داد که File Explorer اغلب فوکوس پنجره را می‌دزدد مگر اینکه پس از استفاده بسته شود. اگرچه این باگ سیستمی را خراب نمی‌کند، اما می‌تواند به‌طور باورنکردنی حواس‌پرتی و حیرت‌انگیز باشد. اگر کسی از مشکل آگاه نباشد، سوئیچ ناگهانی پنجره می تواند به نظر برسد که شخص دیگری کامپیوتر را تسخیر کرده است.

بخونید:  دانلود Rufus 3.22 | TechSpot

How-To Geek خاطرنشان می‌کند که از آنجایی که به نظر می‌رسد این مشکل فقط به جای باز کردن کامل فایل اکسپلورر، فوکوس را تغییر می‌دهد، بستن برنامه پس از استفاده از آن مشکل را کاهش می‌دهد تا زمانی که توسعه‌دهندگان آن را برطرف کنند.منبع

چندین کاربر تلاش کرده اند تا راه حل هایی برای این مشکل بیابند. پستی در ElevenForum از ایده هایی مانند غیرفعال کردن پخش خودکار، تایپ یک خط در PowerShell و غیرفعال کردن Focus Assist است. هیچ یک از اینها راه حل های تضمینی برای همه نیستند، اگرچه گاهی اوقات به برخی کمک می کنند. آخرین مقاله ویندوز در ژانویه نشان می دهد که مایکروسافت از این مشکل آگاه است و در حال کار بر روی رفع آن است.

بسیاری از کاربران در subreddit به سرعت حساب های شخصی این مشکل را ارائه کردند. به اندازه کافی عجیب، زمانی که در آن اشکال رخ می دهد بسیار متفاوت است. برخی ادعا کردند که این برنامه ظرف چند دقیقه دوباره ظاهر می شود، برخی دیگر گفتند که هیچ الگوی ندارد و به طور تصادفی رخ می دهد، و برخی حتی متوجه شده اند که هر روز در یک زمان خاص این اتفاق می افتد.

به روز رسانی 22H2 برای ویندوز 11 که در سپتامبر 2022 منتشر شد، بسیاری از ویژگی ها و تغییرات جدید را در سیستم عامل به ارمغان آورد. یکی از موارد هیجان‌انگیز، ویژگی برگه‌ها در برنامه File Explorer بود، اگرچه به دلیل مشکلات قبل از راه‌اندازی، این ویژگی تا اکتبر ارائه نشد. متأسفانه، یک باگ همچنان توانسته راه خود را در به روز رسانی پیدا کند و ظاهراً توسط مایکروسافت دست نخورده باقی مانده است.

بخونید:  ویژگی های بیشتر اتصال اندروید به ویندوز 11 هدایت می شود