بایگانیهای سی پی یو سرور

با رشد بیزنس شما و افزایش سطح انتظار شما از پردازنده ها ، اینتل نیز پیشهاد های بروز و قدرتمند تری برای شما خواهد داشت و شما هیچگاه محدودیتی در پرفرمنس و انتخاب سی پی یو نخواهید داشت. نرم افزار این سی پی یو ها با نرم افزار پیشرفته Intel® SGX ارتقا یافته و به محافظت از کد و داده های برنامه در برابر افشا یا اصلاح می پردازد ، و باعث افزایش امنیت سرویس های ابری و برنامه ها می شود. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Intel® SGX برنامه ی خود را به بخش های محافظت شده برای اجرا در مموری تقسیم کننده تا حتی در زمان هایی که سیستم به خطر می افتد بتنوانند امنیت برنامه ها را تامین کنند. بیزنس ها مخصوصا ارائه دهندگان خدمات ابری از پردازنده های Intel® Xeon® E با Intel® SGX برای محافظت از انواع برنامه ها و داده ها استفاده می کنند.

اول نوع سی پی یو می باشد باید بدانید که سی پی یو ها انواع مختلفی دارند و ما قبل تر آن ها را به شما عزیزان معرفی نمودیم و شما باید نسبت به نوع سی پی یو ها شناخت کافی را داشه باشید و بسته به نوع نیاز خود مورد مناسب را انتخاب کرده و اقدام به خرید کنید. همچنین این پردازنده ها پهنای باند بیشتری را ارائه میدهند، داده های زیادی پردازش کنند و حافظه پنهان بیشتری نیز دارند. چه برای راه اندازی یک بیزنس کوچک و چه برای به کار گیری این سی پی یو ها در یک سرویس بزرگ مبتنی بر ابر به آن ها نیاز داشته باشید، مدل های زیادی برای انتخاب وجود دارد و جای نگرانی نیست. خانواده پردازنده های سری Intel® Core X قدرت و راحتی یک استودیوی کامل را در رایانه شما فراهم می کنند. سی پی یو های زئون سری E مجموعه ی گسترده ای از قابلیت ها را به شما ارائه میدهند که میتوانید نسبت به رشد و ارتقا نیاز هایتان از میان آنها انتخاب کنید.

هر دو سری قابلیت این را دارند که چندین هسته داشته باشند اما سری مخصوص سرور تعداد هسته های بیشتری نسبت به دیگری دارد. این سری در ماه ژوئن سال 1998 میلادی معرفی و به بازار عرضه شد. در برخی از سرور هایی که دارای دو پردازنده هستند ( dual cpu servers ) ، این امکان وجود دارد که یکی از سی پی یو ها از کار بیفتد ولی جای نگرانی نیست زیرا این قابلیت را دارند که در هنگام بروز چنین حادثه ای کنترل پردازش را به سی پی یوی دیگر انتقال دهند که یک سی پی یو کامپیوتر معمولی چنین ویژگیی را دارا نیست. پردازنده های Intel® Xeon® E از یک تکنولوژی امنیتی پیشرفته ، معروف به Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) برخوردار هستند. این سری قابلیت این را به شما میدهد که بتوانید خیلی سریع و همزمان ضبط ، تدوین و رندر را با حداکثر 4.8 گیگاهرتز ، 18 هسته و 32 ترد را از طریق تکنولوژی Turbo Boost Max 3.01 انجام دهید. علاوه بر این ها امکاناتی همچون پشتیبانی از رم های چهار کاناله با حداکثر ظرفیت 256 گیگابایت و تکنولوژی Thunderbolt™ 3 technology را نیز دارد.

برخی پردازنده های سرور Intel Xeon دارای 56 هسته هستند ، در حالی که بیشتر پردازنده های دسکتاپ دو هسته ای یا چهار هسته ای هستند. در ادامه به بررسی انواع سی پی یو های سرور ( E , X , W , مجله خبری mycpu L ) می پردازیم. می توانید که انواع سی پی یو های سرور سری زئون را به صورت آنلاین از فروشگاه ما خریداری نمایید. اینتل بازار های هدف خود را برای این سری سی پی یو ها ، بازار سرور ها ، ورک استیشن ها قرار داده است. سری Xeon E اینتل سری اول از این نسل میباشد. زئون ( Xeon ) شاخه ای از ریز پردازنده های x86 میباشد که توسط اینتل طراحی ، تولید و به بازار عرضه شده است. در هنگام خرید سی پی یو سرور باید بدانید که قیمت آن ها نکته بسیار مهمی می باشد. شما در ابتدا باید به بودجه خود دقت نمایید و با توجه به آن محصولی با کیفیت را خریداری نمایید . نکته دومی که بسیار حائز اهمیت است این است که زمان خرید سی پی یو به ظرفیت حافظه کش آن هم توجه داشته باشید. مدل های محدوده W-2200 تا 14 هسته و 19.25 مگابایت Intel Smart Cache دارند ، در حالی که مدل های محدوده W-3200 حداکثر 28 هسته و 38.5 مگابایت Smart Cache دارند.