با نزدیک شدن بیت کوین به پایین ترین قیمت خود در سال 2022، بازار ارزهای دیجیتال به زیر 1 تریلیون دلار سقوط کرد.

پس از حادثه TerraUSD، بازار کریپتو به زیر 1 تریلیون دلار سقوط کرد. یک تجدید حیات جزئی به دنبال داشت، اما به زیر نقطه عطف بازگشته است. با نوامبر 2021 فاصله زیادی دارد، زمانی که بیت کوین به اوج قیمت خود یعنی 69000 دلار رسید و بازار جهانی ارزهای دیجیتال به 2.9 تریلیون دلار رسید.

زمستان کریپتو صاحبان و مشاغل را ویران کرده است. بزرگترین شرکت های استخراج بیت کوین در سه ماهه گذشته بیش از 1 میلیارد دلار از دست دادند و آنها را مجبور به فروش دکل های استخراج برای سرپا ماندن کرد. سلسیوس ورشکست شد. و OpenSea، بزرگترین بازار NFT جهان، 20 درصد از مشاغل خود را کاهش دادند.منبع

سی‌ان‌بی‌سی می‌نویسد که تشدید سیاست‌های فدرال‌رزرو دلار را تقویت کرده است، که بر دارایی‌های ریسک تاثیر گذاشته است. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نیز افزایش یافته است.

چه اتفاقی افتاده؟ بیت کوین بار دیگر در حال سقوط است. محبوب ترین ارز رمزنگاری شده جهان در اوایل امروز به 18620 دلار سقوط کرد و دومین پایین ترین قیمت خود در سال جاری را به خود اختصاص داد. سکه در ماه ژوئن برای مدت کوتاهی 17600 دلار بود. بیت کوین تنها دارایی دیجیتالی نبود که آسیب دید زیرا سکه ها از جمله اتر نیز شاهد کاهش قیمت خود بودند که باعث شد بازار جهانی ارزهای دیجیتال به زیر مرز 1 تریلیون دلار سقوط کند.

در حالی که چندین عامل در پشت مبارزه کریپتو وجود دارد، افزایش نرخ بهره بیشترین تأثیر را دارد. فدرال رزرو آمریکا بارها نرخ بهره را در مجموع 2.25 درصد افزایش داده است و تورم را به بالاترین سطح خود در بیش از 40 سال اخیر رسانده است. جروم پاول، رئیس هیئت مدیره، هشدار داد که بانک مرکزی به افزایش آنها ادامه خواهد داد و باعث ایجاد “دردی” برای اقتصاد ایالات متحده خواهد شد.

بخونید:  رابط کاربری جدید Google Drive، Docs، Sheets و Slides شروع به عرضه می کند

برای دارندگان رمزارز امیدی وجود دارد: ادغام، انتقال اتریوم که مدت‌ها برنامه‌ریزی شده و اغلب با تأخیر انجام می‌شود از مدل فعلی اثبات کار به اثبات سهام. بنیاد اتریوم می گوید این اتفاق در اواسط این ماه رخ خواهد داد. نه تنها می تواند قیمت کارت گرافیک را حتی بیشتر کاهش دهد، بلکه ممکن است خریداران بیشتری را جذب کند و به بازار دارایی دیجیتال کلی رونق دهد.

بیت کوین تا کنون بیش از 6 درصد در این هفته کاهش یافته است. اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، ساعاتی پیش از 1678 دلار در روز سه شنبه به 1493 دلار کاهش یافت. به نظر می رسد زمستان ارزهای دیجیتال که پس از سقوط TerraUSD در ماه مه رخ داد، هیچ نشانه ای از پایان ندارد.