برخی از لپ تاپ های Dell XPS 13 Plus مشکل چسبندگی دارند، ممکن است صفحه نمایش آن بیفتد

TL;DR: Dell اخیراً لپ‌تاپ XPS 13 Plus را منتشر کرده است که مشخصات قابل توجهی از جمله NVMe SSD و صفحه‌نمایش OLED را به همراه یک ردیف عملکرد کمتر مطلوب از کلیدها با استفاده از لمس خازنی نشان می‌دهد. با این حال، ممکن است آزاردهنده‌ای جزئی باشد زیرا کاربران اولیه لپ‌تاپ جدید متوجه شده‌اند که نمایشگرهای آن‌ها از شاسی جدا شده و از جای خود خارج شده و گاهی اوقات منجر به نمایشگر مرده می‌شود.

در حالی که دیدن حرکت سریع Dell و کمک به مشتریان بالقوه آسیب دیده نشانه خوبی است، اما تا حدودی جالب است که این مشکل در طول تولید یا آزمایش محصول قبل از عرضه هرگز شناسایی نشد.

نشان داده شده است که چسب نگهدارنده صفحه نمایش به شاسی اصلی لپ تاپ دارای مشکلاتی است که گاهی اوقات “چسبندگی” خود را از دست می دهد و در نتیجه صفحه نمایش به سادگی از جای خود می افتد. متأسفانه، برخی از کاربران مشکلات بسیار بدتری را با صفحه نمایش در XPS 13 Plus خود تجربه کرده اند.

ویدیوی بالا یک نسخه آزمایشی Best Buy از XPS 13 Plus را نشان می‌دهد (عنوان نامناسب XPS 15) از مشکل افتادن نمایشگر از روی شاسی رنج می برد. یک مسئله پرسش و پاسخ مانند این قطعاً دلیلی برای نگرانی است و Dell به سرعت با کاربرانی که لپ‌تاپ را در تاریخ‌های تولید آسیب‌دیده خریداری کرده‌اند تماس گرفت و امیدوار بود که صفحه نمایش آن‌ها را قبل از شل شدن یا از کار افتادن چسب تعویض کند.

بخونید:  Western Digital launches SSDs for the Steam Deck and ROG Ally

لپ‌تاپ‌های جدید XPS 13 و XPS 13 Plus دل چند ماه پیش عرضه شدند که مجهز به پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل، فضای ذخیره‌سازی NVMe و در مورد XPS 13 Plus، یک صفحه نمایش OLED چشمگیر هستند. اینها همه در یک طرح نازک و سبک فشرده شده بودند که نظر منتقدانی را که دست خود را به دست آوردند شگفت زده کرد. با این حال، هیجان برای برخی از داوران به یک دلیل خاص شروع به کاهش کرد.

Dell از آن زمان به این نکته اشاره کرده است که در تولید XPS 13 Plus آنها دیگر از چسبی که بر این مدل‌های اولیه تأثیر گذاشته استفاده نمی‌شود و مدل‌های جدید لپ‌تاپ‌ها نباید مشکلی نداشته باشند. دل همچنین توضیح می‌دهد که XPS 13 غیر OLED هیچ مشکلی در تولید مربوط به چسب نداشته است و کسانی که XPS 13 غیرپلاس را خریداری کرده‌اند نباید نگران باشند.منبع

در Reddit، دارندگان XPS 13 Plus ادعا کرده‌اند که چسب در واقع می‌تواند به خود صفحه‌نمایش آسیب برساند، و برخی گزارش‌ها از دست دادن عملکرد صفحه نمایش لمسی، مشکلات رنگی یا صرفاً مرگ نمایشگر را گزارش می‌کند. Verge در واقع نمایشگر نمونه بازبینی XPS 13 Plus خود را مدت کوتاهی پس از تکمیل آزمایش از بین برد و Dell بعداً تأیید کرد که لپ‌تاپ آنها بخشی از دسته آسیب‌دیده است.