برخی از کاربران 5G فکر می کنند که این فناوری بیش از حد تبلیغاتی شده است، اما متوجه پیشرفت سرعت نمی شوند

بخشی از دلیل ناامیدی مردم از 5G این است که هنوز پتانسیل کامل آن را نبینیم. این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی نسبی خود است. همانطور که 5G گسترش می یابد – انتظار می رود تا سال 2027 شبکه غالب با 4.4 میلیارد کاربر باشد – تعداد برنامه هایی که از آن استفاده می کنند نیز افزایش می یابد. حداقل برنامه این است.منبع

برخی از کاربران تلفن همراه در حومه شهر حتی نمی توانند اتصالات قابل اعتمادی به شبکه های قدیمی داشته باشند. فقط 48 درصد از مردم در شهرستان یورکشایر گفتند که می توانند به طور قابل اعتماد به 4G دسترسی داشته باشند و 14 درصد گفتند که اغلب مجبور بودند به 2G برگردند.

در حالی که ممکن است برای برخی از کاربران چندان مورد استقبال قرار نگیرد، اما 5G هنوز هم به عنوان سریع‌ترین رشد فناوری ارتباطات سیار شناخته می‌شود. اریکسون گفت پوشش تقریباً در پایان سال 2021 به 25 درصد رسید که حدود 18 ماه سریعتر از 4G به نقطه عطف رسید. همچنین انتظار می رود تا پایان سال 5G حدود یک میلیارد کاربر داشته باشد.

طرفداران 5G در مورد تأخیر کمتر و سرعت بالاتر آن صحبت کرده اند که برنامه های بیشتری را برای مصرف کنندگان فراهم می کند، از جمله استفاده از واقعیت مجازی موبایل و واقعیت افزوده. بسیاری به متاورس به عنوان یکی از بزرگترین حوزه هایی اشاره می کنند که از اتصال 5G بهره می برد. اما اکثر مردم نسبت به این مفهوم بی تفاوت هستند و گزارش اخیر که پیش بینی می کند اکثر پروژه های تجاری در این حوزه مجازی تا سال 2025 بسته می شوند کمکی به افزایش اشتیاق نکرده است.

تحقیقات انجام شده توسط سرویس مقایسه قیمت و وب سایت سوئیچینگ Uswitch در بریتانیا نشان داد که از هر شش کاربر 5G یک نفر احساس می کند که این فناوری به وعده خود عمل نمی کند. کمتر از نیمی از آنها گفتند که از زمان پرش به شبکه سلولی نسل پنجم، متوجه سرعت‌های سریع‌تر یا اتصالات پایدارتر شده‌اند.

یکی از مشکلات 5G از دیرباز پوشش آن در مناطق روستایی بوده است. این یک مشکل در همه جاهایی است که شبکه‌های تلفن همراه یافت می‌شوند، از جمله در بریتانیا، جایی که 17 درصد از کسانی که خارج از مناطق شهری زندگی می‌کنند می‌گویند که هرگز قادر به اتصال به سیگنال 5G نبوده‌اند – سه برابر بیشتر از شبکه‌های شهری.

به طور خلاصه: زمانی را به یاد دارید که 5G به تازگی در شرف عرضه بود و شرکت ها قول دادند که جهان را متحول خواهد کرد؟ اکنون که شاهد پذیرش گسترده تر است، آیا با این ادعاها موافق هستید؟ بر اساس یک مطالعه جدید، بسیاری از مردم احساس می‌کنند که اتصال 5G بیش از حد افزایش یافته است و از زمان به‌روزرسانی، متوجه بهبود سرعت یا قابلیت اطمینان نشده‌اند.