بررسی بهترین CPU های اینتل در سال 2022

یک ویژگی بارز این سیپییو که متمایز بودن آن نسبت به KF را نمایان میکند گرافیک یکپارچهسازی شده است که در این نسل بازیهای ویدیویی با سرعت پرداز بهتری اجرا میشوند. جالب است بدانید که توربو بوست بصورت رسمی در سال 2008 معرفی شد که یک ویژگی بارز برای پردازندههای نوین را شامل میشود که Nehalem نام دارد. باید بدانید که شرکت اینتل برای پردازشگرهای نسل 11 به بعد خود در نسخههای K و KF از این ویژگی استفاده کرده است که سرعت پردازش هسته را به 5.3 گیگاهرتز میرساند. باید بدانید اصلی ترین تفاوت میان این مورد هسته پردازش گرافیکی در KF می باشد که قیمت سی پی یو نسبت به K را کاهش میدهد. آخرین محصول آبیها در واقع یکی از بهترین پردازنده های Intel در دنیای فناوری بوده که شامل سوکت FCLGA1700 و مقدار ورودی برق 125 وات می باشد. یکی از اصلی ترین رقبای شرکت AMD برای سیپییو AMD Ryzen 9 می باشد که براساس بنچمارکهای (معیارهایی برای مشخص شدن نکات کلیدی و ویژگیهای یک محصول در موضوعات مختلف) بدست آمده نشان میدهد کفه ترازو به سمت شرکت Intel بیشتر است و خرید و امتیازاتی که برای Intel Core i9-10900KF به ثبت رسیده است بیشتر از رقیب خود میباشد.

پردازشگرهای امروزی براساس هسته و رشتههایی که در اختیار دارند تعیین قیمت میشوند اما شرکت اینتل تنها روی قیمت مانور نمیدهد بلکه قصد دارد بعنوان پرچمدار این عرصه خود را به جهانیان معرفی کند که تا حدود بسیاری نیز موفق بوده است. این سی پی یو نسبت به قیمت بالایی که دارد، عملکرد پرداش بسیار قوی را در اختیار داشته که تنها برای کارهای سنگین و پروژهمحور در سیستمهای رایانهای مورد استقاده قرار میگیرد. توان مصرفی بالا که این CPU را در لیست پردازشگرهای پرمصرف قرار میدهد سبب شد تا کاربران بسیاری از خرید آن صرفنظر کنند اما سرعت بالای آن که نسبت به جدیدترین پردازندههای اینتل بالا بوده میتواند نیازهای شما در موضوعات مختلف را به آسانی انجام دهد. این مورد در شرایط مناسب سختافزاری انجام میگیرد که به نوعی میتواند درخواستهای کاربر از سیپییو را با به شکل Turbo Boost انجام دهد. با این ویژگی CPU 10900 KF میتواند به ویژگی جدید شرکت اینتل یعنی Thermal Velocity Boost دست پیدا کند.

بخونید:  دانستنی های جالب املاک ۱۳حقیقت باورنکردنی آقای املاک

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری mycpu بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

اما موردی که سبب متمایز بودن نسخه KF نسبت به K شده است حضور این CPU در لیست جدیدترین پردازشگر اینتل در سال 2021 وجود داشته است. همانطور که در متن بالا به آن اشاره شد عدم وجود گرافیک یکپارچهسازی شده در این نسخه است. این مورد که در لیست بهترین CPU های اینتل در سال 2021 نیز قرار دارد تفاوت چندانی با نسخه بالا ندارد و فقط بصورت KF عرضه شده است. وبسایت پلازا در این مقاله بهترین CPU های اینتل و بهترین CPU های اینتل در سال 2022 ماه آوریل را برای شما فراهم کرده است که هر یک براساس قیمت و نظرات کاربران به ثبت مجله خبری mycpu رسیدهاند. طبق بررسیهای بعمل آمده در ماه آوریل 2022 سی پی یو AMD Ryzen 9 5950X توانسته عنوان پنجمین سیپییو برتر ماه را به خود اختصاص دهد. در این ارتباط بین CPU و کارت گرافیک بسیار مهم است که قوی ترین سی پی بو اینتل امروزه با GPU های مختلف سازگاری کامل دارد که در ادامه لیست 6 سی پی یو برتر سال 2022 را برایتان معرفی میکنیم. در این مقاله از وبسایت پلازا قصد معرفی بهترین CPU های اینتل را داریم که مناسب برای اجرای بازی و کار های رندر هستند.

لازم به ذکر است که نسخه Core i9 ورژن K این سی پی یو در بین قویترین سی یوهای اینتل در بازار قرار گرفته است که تنها مشکل آن توان مصرفی بالا می باشد که اگر بتوانید این مورد را پوشش دهید قطعا کارایی خوبی را دریافت خواهید کرد. البته سایر بخش های مهم مانند تعداد هسته و مقدار برق مصرفی در هر دو مورد یکسان است و تنها هزینه و هسته پردازش آنها کمی با یکدیگر متفاوت است. امروزه شناسایی و خرید پردازنده ها نسبت به اخبار داغ این حوزه کمی دشوار شده است که در این پست از وبسایت پلازا قصد معرفی بهترین CPU های اینتل برای بازی و کارهای رندر را داریم. این سی پی یو کمی سروصدای بیشتری را نسبت به 4 نسخه ذکر شده دارا بوده است. هر چند مولفه و معیارهای وبسایت benchmarks براساس رتبهبندی CPU، نطرات کاربران بوده اما میتوان این مورد را مقدار پردازشی که در ثانیه و میکروثانیه انجام میدهد فهمید که این مدل به عنوان یکی از قوی ترین سی پی بو های اینتل قطعا ارزش خرید برای اقدامات سنگین رایانهای را خواهد داشت. به نقل از وبسایت Benchmarks بهترین پردازنده های Intel مواردی هستند که معیار کافی برای اجرای درست یک بازی با کیفیت برای گیمرها را داشته باشد.

بخونید:  کاشت مژه (1)