بررسی دمای پردازنده لپ تاپ در ویندوز 10

بعد از پیدا شدن سی پی یو مناسب، اختلاف کارایی این قطعه با پردازنده فعلی باید مورد توجه قرار گیرد. از آن جاییکه سی پی یو ها از عمر نسبتاً زیادی برخوردار هستند و بسیار کم پیش میآید که دچار خرابی یا خطا شوند، اکثر تعمیرکاران و مراکز تعمیراتی نیازی به تهیه این قطعه ندارند؛ درنتیجه برای ارتقا CPU ، پیدا کردن یک پردازنده جایگزین مناسب کار بسیار سختی است. تعویض و ارتقا سی پی یو لپ تاپ ، یکی از راههایی است که با استفاده از آن، میتوانید عملکرد لپ تاپ خود را بهبود ببخشید ولی نباید انتظار زیادی از آن داشته باشید. با این که ارتقا سی پی یو لپ تاپ ، تأثیر خوبی بر روی سرعت و عملکرد لپ تاپ شما میگذارد ولی نباید انتظار داشته باشید که معجزه اتفاق بیفتد و توقع زیادی از این ارتقا داشته مجله خبری mycpu باشید. آیا ارتقاء سی پی یو لپ تاپ کاری اصولی است؟ Core Temp نرمافزار پیشرفته ای است که به منظور کنترل دمای هستهی CPU کامپیوتر طراحی شده است و در صورت افزایش بیش از حد دمای کامپیوتر، به صورت خودکار آن را خاموش میکند تا از سختافزار در برابر افزایش بیش از حد دما محافظت نماید.

اگر تمایل دارید که کمی بیشتر بر روی پردازنده تمرکز کنید و اطلاعات بهتری بدست بیاورید نرم افزار Core Temp گزینه خوبی می باشد . پیشنهاد میکنم حتما این برنامه کاربردی را نصب کنید . برای دریافت اطلاعات واقعی و قابل استناد باید مدل و طرح ساخت دقیق CPU و هارد داخلیتان را داشته باشید . این برنامه به شما کمک می کند مدل مادربرد ، پردازنده ، کارت گرافیک ، هارد دیسک ، رم و سایر قطعات سخت افزار را با جزییات دقیق مشاهده کرده و از اطلاعاتی که در اختیار شما قرار میدهد استفاده کنید . همانطور که مشاهده می کنید در قسمت تسکبار درجه حرارت CPU نمایش داده شده است . درجه حرارت پردازنده در قسمت Temperature مشخص شده است که عدد نمایش داده شده در کادر Value درجه حرارت فعلی پردازنده می باشد . اگر در انتخاب پردازنده مناسب لپ تاپ خود مردد هستید در واقع این سؤال پیش خواهد آمد که نوع کاربری شما چیست و در این کاربری به چه میزان سرعت برای کار با لپ تاپ نیاز دارید؟ این مورد میتواند در خرید CPU تاثیرگذار باشد. ارتقا سی پی یو لپ تاپ جزو گزینههایی است که برای کاربرانی که با لپ تاپ های قدیمی کار میکنند میتواند بسیار جذاب باشد.

ولی در این مورد باید ذکر کنیم که باز هم هزینههای تعویض سی پی یو و ارتقا سرعت و عملکرد سیستم، از هزینههای خرید سیستم و لپ تاپ جدید بسیار پایینتر است. آیا تمامی لپ تاپ ها قابلیت ارتقا CPU دارند؟ Open Hardware Monitor به شما کمک می کند درجه حرارت CPU همچنین درجه حرارت GPU و ولتاژهای مورد استفاده در کامپیوتر را مشاهده کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست بر روی عنوان هر قطعه با موس کلیک کنید . اگر می خواهید درجه حرارت بر روی نوار وظیفه نمایش داده شود بر روی گزینه “Options,” کلیک کرده سپس“Settings.” را انتخاب کنید . در پنجره باز شده سربرگ “Windows Taskbar” را انتخاب کرده و چک باکس “Enable Windows 7 Taskbar features,” را فعال کنید . ولی باید بدانید که نکاتی را پیش از ارتقا CPU لپ تاپ باید در نظر داشته باشید. بعد از ارتقا سی پی یو لپ تاپ آیا به سرعت ایده آل میرسیم؟

نرم افزار Open Hardware Monitorبه شما این امکان را میدهد تا در نوار وظیفه به صورت ثابت همیشه دمای سی پی یو را مشاهده کنید . درجه حرارت قطعات را می توانید مشاهده کنید . نرم افزار Open Hardware Monitor یک راه حل خوب برای مشاهده آمار مورد نیاز برای درجه حرارت پردازنده می باشد . این نرمافزار بیشتر برای استفادهی کاربران حرفهای طراحی شده است، اما کاربران کم تجربه تر نیز میتوانند طرز استفاده از آن را به راحتی یاد بگیرند. این نرمافزار حرفهای توسط تیم شاتللند به شما کاربر گرامی تقدیم میشود. به طورکلی اگر یک کاربر عادی کامپیوتر یا اینترنت هستید پردازنده دو هستهای برای شما کفایت میکند. یکی دیگر از نکاتی که برای ارتقا سی پی یو لپ تاپ باید به آن توجه کنیم، این است که باید سیستم پردازشگر قدیمی لپ تاپ با سیستم پردازشگر جدیدی که قصد جای گذاری آن را به جای سی پی یو قدیمی داریم، هم خوانی داشته باشد؛ برای مثال، اگر پردازنده قبلی از شرکت اینتل میباشد، برای تهیه پردازنده جدید نیز باید اقدام به خرید از همین برند کنیم.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مجله خبری mycpu لطفا به بازدید از وب سایت ما.