بررسی دمای CPU؛ چگونه دمای سی پی یو کامپیوتر خود را بررسی کنیم؟

این نرمافزار همیشه اطلاعات عمیقی در مورد سختافزار را با آخرین استانداردها و فناوریها دریافت کرده و به شما نمایش میدهد. اگر بخواهیم در مورد نحوه بررسی دمای CPU کامپیوتر صحبت کنیم، پیشنهاد ما این است که به سراغ HWMonitor آمده و این نرمافزار را امتحان کنید. در چنین شرایطی پیشنهاد ما این است که پس از بررسی دمای CPU کامپیوتر و انجام کارهای گفته شده در بخش قبلی اقدام به نصب آنتی ویروس قدرتمند کنید. افرادی که پس از بررسی دمای CPU لپ تاپ با مشکل افزایش دما این قطعه مواجه هستند میتوانند بهعنوان یک راه موثر برای افزایش جریان هوا و محافظت از دستگاه خود از پایه لپ تاپ یا کول پد استفاده کنند. اگر پس از بررسی دمای CPU متوجه شدید که لازم است تا دما سی پی یو شما کاهش پیدا کند، یکی از کارهایی که میتوانید انجام دهید، برداشتن لایه قدیمی خمیر حرارتی و اضافهکردن یک لایه جدید است. NZXT CAM نرمافزار دیگری برای بررسی دمای سی پی یو است. NZXT CAM به شما این امکان را میدهد تا ببینید در داخل کامپیوتر شما چه میگذرد، از بار پردازنده گرفته تا مصرف پهنای باند، همگی در این نرمافزار نمایش داده میشود.

با راهاندازی مجدد کامپیوتر، یک کلید مشخص برای دسترسی به تنظیمات پردازنده به شما میدهد. مرحله 5: گزینه troubleshoot را برای راهاندازی مجدد انتخاب کنید. مرحله 4 : در قسمت Advanced startup گزینه Restart را بزنید. NZXT CAM یک برنامه کارآمد، راحت و سریع است که به شما امکان بررسی دمای CPU کامپیوتر را میدهد. نرمافزارهای مانیتورهای دمای CPU ابزارهایی هستند که علاوه بر بررسی دمای CPU، اطلاعات ولتاژ، سرعت فن، باتری و… در چنین شرایطی در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با نحوه بررسی دمای CPU کامپیوتر آشنا کرده و در مورد نرمافزارهای این حوزه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. یکی از بهترین روش های اندازه گیری دمای سی پی یو استفاده از نرمافزارهای تخصصی بررسی دمای CPU است. البته لازم به ذکر است که راه آسانی برای بررسی دمای CPU بدون نرمافزار نظارت بر دمای سی پی یو کامپیوتر وجود ندارد، بنابراین باید سیستم اصلی ورودی – خروجی خود یعنی بخش BIOS را بررسی کنید تا بتوانید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. همچنین این نرمافزار یک رابط زیبا و بصری جذاب ارائه میدهد که از طریق آن میتوانید سرعت فن، ولتاژ PSU، چراغهای کیس و موارد دیگر را کنترل کنید. این نرمافزار علاوه بر آن که برای دانستن درجه حرارت پردازنده به شما کمک میکند، اطلاعاتی مثل سرعت فن، بار، ولتاژ و سنسورهای دمای یک کامپیوتر را کنترل میکند.

بخونید:  نحوه ساخت تلویزیون شهری با ماژول تابلو روان آموزشگاه فن آموزان | asilight
چرا باید دمای CPU مجله خبری mycpu را بررسی کنیم؟ میتوانید از پارچههای مخصوص گرد و غبار و گردگیر هوای فشرده یکبار مصرف استفاده کنید تا مواد آلاینده را از داخل و خارج دور نگه دارید. دور نگه داشتن کامپیوتر از هرگونه آسیب داخلی و آسیب خارجی بهترین روش برای داشتن یک دستگاه بادوام است. چند راه برای تمیز نگه داشتن داخل و خارج کامپیوتر شما وجود دارد. همچنین میتوانید کیس کامپیوتر را باز کنید تا اطراف فنها و سایر اجزای سختافزاری را با دقت تمیز کنید. مرحله 6: Advanced options را انتخاب کنید. مرحله 1: به بخش تنظیمات در Taskbar بروید. مرحله 2 : به بخش Update & Security بروید. در راستای بررسی نحوه نمایش دمای cpu می توانید به سراغ نرمافزار AIDA64 رفته و از این نرمافزار حرفهای نیز استفاده کنید. همچنین این نرمافزار به نحوی است که نتایج بررسی دمای CPU کامپیوتر را بهصورت XML، فایل متنی یا عکس ذخیره میکند تا بهراحتی بتوانید این اطلاعات را به اشتراک بگذارید. نرم افزار Core Temp افزونههایی دارد که با افزودن ویژگیهای جدید، عملکرد این نرمافزار را افزایش میدهد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مجله خبری mycpu.

همچنین میتوانید کار برنامهها را در هر دستگاهی ببینید و بهسرعت مشکلات را دنبال کنید تا عملکرد کامپیوتر خود را افزایش دهید. این نرمافزار دمای هر هسته پردازنده را در سیستم نمایش میدهد. این نرمافزار از بسیاری از تراشههای سختافزاری که روی بردهای اصلی یافت میشوند، پشتیبانی میکند. این برنامه به شما کمک میکند تا بتوانید از طریق آن اقدام به بررسی دمای CPU کامپیوتر کنید. این نرمافزار میتواند اقدام به نشان دادن درجه حرارت سی پی یو در ویندوز کند. به همین دلیل لازم است تا به صورت دورهای اقدام به بررسی دمای CPU کامپیوتر کنید تا مطمئن شوید که به دلیل افزایش دمای CPU آسیبی به دستگاه شما وارد نشود. این ابزار سنسورهای Core Temp پردازندههای AMD و Intel را میخواند تا دمای CPU را بررسی کند. این نرمافزار به شما کمک میکند تا بتوانید اطلاعات مختلف CPU را مشاهده کنید. Speccy نرمافزار کاهش دمای cpu و نمایش اطلاعات است.

بخونید:  لوله بازکنی بهبودی 66862343 فوری ارزان شبانه روزی 09124932606 تمام نقاط شبانه روزی