برنامه‌های پاداش فروشگاه Google Play بیش از 20 میلیون بار دانلود می‌شوند

کسانی که به این اهداف می رسند جوایز مجازی به صورت بلیط یا سکه دریافت می کنند که با تماشای تبلیغات می توان آن را افزایش داد. اما اخطار این است که کاربران اغلب باید قبل از اینکه بتوانند هر چیزی را برداشت کنند، میلیون‌ها نفر از این پاداش‌ها را جمع‌آوری کنند، و هر دستاورد فقط تعداد کمی توکن به دست می‌آورد – رسیدن به آستانه برداشت ممکن است بیش از یک سال طول بکشد.

دکتر وب همچنین در مورد چندین برنامه فیشینگ در فروشگاه Play هشدار داد که به عنوان برنامه های سرمایه گذاری، دایرکتوری ها، پرسشنامه ها و بازی هایی که تقریباً نیم میلیون بار دانلود شده اند، پنهان شده اند. آنها شامل Golden Hunt، Reflector و Blackjack Seven Golden Wolf هستند که هر کدام 100000 بار دانلود کرده اند.

اگر همه اینها به اندازه کافی بد نیست، Bleeping Computer خاطرنشان می کند که بررسی های این برنامه ادعا می کند که دارای عناصر تبلیغاتی نیز است که هر بار که قفل گوشی باز می شود، تبلیغات تمام صفحه را نشان می دهد. آنها حتی نمایشگر را نادیده می گیرند، بنابراین تا زمانی که کاربران با تبلیغ تعامل نداشته باشند، نمی توان به برنامه های دیگر دسترسی داشت.

گزارشی توسط آنتی ویروس دکتر وب، برنامه هایی را که ظاهراً به کاربران اجازه می دهد با انجام کارهای مختلف درآمد کسب کنند، روشن می کند. آن‌ها به‌عنوان گام‌سنج، عادت‌ساز خوب و برنامه‌های مختلف سلامتی تبلیغ می‌شوند که در صورت دستیابی به موفقیت‌هایی مانند مسافتی که طی کرده‌اند، اگر از یک روال سلامتی پیروی کنند و غیره به آنها پاداش می‌دهند.

این نوع برنامه های کلاهبرداری جدید نیستند، اما آنچه برنامه های موجود در گزارش دکتر وب را قابل توجه می کند، تعداد زیادی بار دانلود شده است. ردیاب Lucky Step-Walking 10 میلیون دانلود، WalkingJoy 5 میلیون و Lucky Habit: Health Tracker 5 میلیون دانلود دارند. هر سه به یک سرور فرمان و کنترل متصل می شوند، که نشان می دهد مالک/اپراتور یکسانی دارند.

یکی از برنامه ها، Lucky Step-Walking Tracker، به کاربران اجازه می دهد توکن های خود را به کارت های هدیه فروشگاهی برای شرکت های مختلف آنلاین تبدیل کنند. اما این عملکرد در آخرین به‌روزرسانی برنامه حذف شد و کاربران را با توکن‌های بی‌ارزشی که صدها ساعت صرف جمع‌آوری آن‌ها کرده‌اند، باقی گذاشت.

حتی اگر شخصی موفق به کسب توکن کافی برای برداشت پول واقعی شود، برنامه ها از آنها می خواهند که ابتدا ده ها ویدیوی تبلیغاتی را تماشا کنند. سپس آنها می توانند چندین ده آگهی دیگر را برای “سرعت بخشیدن” به روند برداشت مشاهده کنند. اشاره شده است که برنامه‌ها هرگز داده‌های مربوط به پرداخت کاربر را تأیید نمی‌کنند، بنابراین بدون توجه به زمان، تلاش و پولی که مردم برای آن‌ها می‌ریزند، بعید به نظر می‌رسد که پولی را پرداخت کنند.

به نظر می رسد که اکنون برنامه های گام شمار حذف شده اند، اما Lucky Habit هنوز در کنار بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر موجود است که مشابه “کسب یک میلیارد سکه” را ارائه می دهند و ما ممکن ویژگی های پرداخت به شما.

ماست هد: ایگال نسمنبع

به طور خلاصه: شکسپیر نوشت، هیچ چیز بی نتیجه نخواهد بود، و این به ویژه در مورد برنامه های مشکوک اندروید که ادعا می کنند به کاربران اجازه کسب درآمد می دهند صادق است. این برنامه های ردیابی فعالیت بیش از 20 میلیون بار دانلود شده اند، اما در واقع دریافت هرگونه پرداخت از آنها تقریباً غیرممکن است.