برنامه های Palm و PalmPilot به لطف آرشیو اینترنت فعال هستند

آرشیو اینترنت (IA) بار دیگر مشغول ذخیره تاریخ محاسبات و فرهنگ دیجیتال با یک پروژه حفاظتی جدید است: یک “کتابخانه نرم افزاری” مملو از برنامه های Palm و PalmPilot است. به لطف شبیه‌سازی Palm OS، کاربران اکنون می‌توانند قبل از اینکه گوشی هوشمند محبوب‌ترین (منفور؟) ابزار الکترونیکی در جهان باشد، نحوه مدیریت وسایل دیجیتال خود را در حال حرکت تجربه کنند.

پالم خطی از دستگاه‌ها و تلفن‌های همراه «دستیار دیجیتال شخصی» (PDA) تولید کرد که در دهه 90 عرضه شد. سال ها قبل از آیفون اصلی، اندروید یا حتی بلک بری محترم، رایانه های شخصی پالم مفهوم «رایانه دستی» را به وجود آوردند.

به گفته اسکات، شبیه‌سازی PalmOS که توسط Internet Archive میزبانی می‌شود، هنوز به کمی کار به خصوص در بخش فراداده چیزها نیاز دارد. بایگانی دیجیتال حتی در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن دستورالعمل ها برای هر یک از برنامه هایی است که قبلاً در دسترس عموم قرار گرفته است.منبع

Palm Inc. توسط Hewlett-Packard (HP) در سال 2010 خریداری شد، که در نهایت پس از دادن آخرین فرصت (و شکست خورده) پلتفرم با پروژه webOS توسعه یافته توسط Palm، علامت تجاری را به یک شرکت قفسه چینی فروخت.

خلاصه: بایگانی اینترنت با آوردن صدها برنامه Palm OS به وب برای لذت تقلید شما، یک سفر جدید به خط حافظه (فناوری) را تبلیغ می کند. احیای گذشته پیشگامان محاسبات تلفن همراه هرگز آسان تر نبوده است.

مجموعه نرم‌افزار: Palm and PalmPilot توسط جیسون اسکات، آرشیویست IA که ده‌ها سال است با فایل‌ها و فایل‌های رایانه‌ای قدیمی مشغول بوده، به صورت آنلاین آورده شده است. این کتابخانه شامل بیش از 500 برنامه کاربردی است که شامل بازی‌های کلاسیک، برنامه‌های اشتراک‌افزار و برنامه‌های سیستمی است. برای اجرای یک برنامه، یک نمونه کامل شبیه سازی شده از Palm OS باید در مرورگر بارگذاری شود.

بخونید:  هواپیماها و فناوری‌های جدید نمایشگر در به‌روزرسانی چهلمین سالگرد Microsoft Flight Simulator فرود می‌آیند

اسکات گفت شش ماه طول کشید تا CloudpilotEmu موجود – یک شبیه‌ساز مبتنی بر وب برای PalmOS – در پلتفرم وب IA جاسازی شود و فهرستی غنی از ویژگی‌ها از جمله شبیه‌سازی واقعی تایمرها و سرعت دستگاه، ذخیره‌های حالت مداوم، نصب مستقیم و صادرات به همراه داشته باشد. از فایل‌های prc. و .pdb، شبیه‌سازی صوتی، ورودی صفحه‌کلید و ادغام کلیپ‌بورد. برای تجربه واقعی تر، کاربران می توانند با استفاده از یک مرورگر تلفن همراه، برنامه ها را بر روی تلفن هوشمند بارگذاری کنند.