برنامه Phone Link مایکروسافت اتصال iOS را به ویندوز 11 می آورد اما با احتیاط های فراوان

کاربران مک مدت‌هاست که از راحتی کار کردن همه دستگاه‌های اپل با هم از طریق iCloud لذت می‌برند. انجام کاری روی یک دستگاه، مانند ارسال پیام، فوراً بقیه دستگاه‌های وارد شده کاربر را به‌روزرسانی می‌کند. تاریخچه مکالمه در هر پلتفرم بدون کمانچه ادامه دارد. همانطور که استیو جابز دوست داشت بگوید “این فقط کار می کند.”

Link to Windows for Android نیز همین کار را انجام می دهد و اکثراً موفق است حتی اگر تقریباً ویژگی های اتصال را نداشته باشد. با این حال، نسخه iOS بسیار کوتاه است. هرچند تقصیر مایکروسافت نیست.

شاید استقبال گرم Insider فقط به این دلیل بود که لینک به ویندوز برای iOS بهتر از راه حل های دیگر است. حتی یک کراکر نمکی هم اگر گرسنه هستید طعم خوبی دارد.

با این حال، باید تعجب کرد که آیا این بازخورد برای نسخه اندروید یا iOS بود زیرا پورت نسبتاً محدود است. کاربران می توانند تا زمانی که پیام های گروهی نباشند، ارسال و دریافت کنند. آنها همچنین نمی توانند عکس یا فیلم را به اشتراک بگذارند. پیام‌ها «مبتنی بر جلسه» هستند، به این معنی که رشته‌ها فقط تا زمانی که دستگاه به رایانه شخصی متصل است، باقی می‌مانند. وقتی جلسه تمام شد، مکالمه از بین می رود. همچنین فقط با ویندوز 11 سازگار است. نسخه اندروید هیچ یک از این محدودیت ها را ندارد.

اپل سابقه طولانی در عدم همکاری با رقبا دارد. این تمایل دارد که امنیت کاربر را بالاتر از هر چیز دیگری قرار دهد، حتی زمانی که کاربران مایلند از کمی حفاظت از حریم خصوصی برای قابلیت همکاری بهتر چشم پوشی کنند. Phone Link فقط می تواند در کم عمق ترین سطح دسترسی بدهد. برداشتن مخاطبین به همان اندازه ای است که می خواهید به دست آورید، اما اگر برای داشتن مقداری عملکرد بین آیفون و رایانه شخصی شما کافی باشد، مایکروسافت موفق شده است.

بخونید:  Nvidia's offices raided by antitrust enforcers in Franceمنبع

در متن: اپلیکیشن Phone Link مایکروسافت از سال 2020 در دسترس کاربران اندرویدی قرار گرفته است. نرم افزار همراه گوشی هوشمند به سیستم عامل اندروید اجازه می دهد تا از طریق بلوتوث به دستگاه های ویندوز 10 و 11 متصل شود. پس از اتصال، کاربران می توانند به مخاطبین تلفن و جدیدترین تصاویر دسترسی پیدا کنند، پیامک ارسال کنند، اعلان ها را بررسی کنند و از طریق رایانه شخصی به تماس های تلفنی بپردازند یا به آنها پاسخ دهند.

روز چهارشنبه، مایکروسافت برنامه Phone Link خود را در iOS راه اندازی کرد و نام آن را به “Link to Windows” تغییر داد. غول فناوری ردموند اعلام کرد که این برنامه را به صورت تدریجی برای کاربران ویندوز 11 عرضه کرده است. امیدوار است تا اواسط ماه مه انتشار کند را به پایان برساند. این برنامه اخیراً با Windows Insiders که استقبال گرمی از آن کرد، به بازار آمد.

مایکروسافت در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “ما بازخوردهای مثبتی مانند “این دقیقاً همان چیزی است که من در رایانه شخصی ویندوزی خود به آن امیدوار بودم” شنیده ایم.