برنامه Unison اینتل می تواند اتصال تلفن به رایانه را مانند اپل بین ویندوز، اندروید و iOS امکان پذیر کند

چیزی که باید منتظرش بود: کاربرانی که مک و دستگاه‌های تلفن همراه اپل دارند، سال‌ها از طیف وسیعی از ویژگی‌های ارتباطی بین این محصولات لذت می‌برند — AirDrop، Handoff، Universal Clipboard و AirPlay تنها چند مورد هستند. اینتل اخیراً از نرم افزاری رونمایی کرده است که به دنبال ایجاد پل های مشابه بین رایانه های شخصی ویندوزی و تلفن های دارای iOS و اندروید است.

اینتل برنامه جدید “Unison” خود را در این فصل تعطیلات منتشر خواهد کرد. Unison چندین ویژگی را معرفی می‌کند که می‌تواند کار اشتراک‌گذاری بین رایانه شخصی ویندوز و آیفون یا دستگاه اندرویدی را بدون دردسر کند. این در ابتدا منحصر به لپ‌تاپ‌های اینتل Evo خواهد بود.

پس از یک راه‌اندازی سریع و یک‌باره، کاربران می‌توانند با گوشی خود عکس یا ویدیو بگیرند و بلافاصله آن را در رایانه شخصی خود ویرایش کنند و فایل‌ها را بین دستگاه‌ها منتقل کنند. آنها همچنین می توانند از رایانه شخصی برای ارسال و دریافت پیام های متنی یا تماس های صوتی استفاده کنند. علاوه بر این، Unison به کاربران اجازه می دهد تا اعلان های تلفن را از طریق رایانه شخصی مدیریت کنند.

مجموعه اپل به کاربران امکان می دهد تراکنش های Apple Pay را در مک، آیفون یا اپل واچ انجام دهند. اپل واچ همچنین می تواند به طور خودکار قفل مک را باز کند. آی‌پد به‌طور یکپارچه به صفحه‌نمایش دوم برای مک تبدیل می‌شود. کلیپ بورد جهانی به محتوای کپی شده در هر دستگاه اپل اجازه می دهد اگر ظرف چند ثانیه انجام شود، روی دستگاه دیگری جایگذاری شود. علاوه بر این، دارندگان مک می‌توانستند پیام‌های متنی آیفون و تماس‌ها را از طریق لپ‌تاپ‌های خود مدیریت کنند، حتی قبل از اینکه اپل Continuity را معرفی کند.

بخونید:  دستی Super Pocket یکپارچهسازی با سیستمعامل دارای بازی های داخلی است و از کارتریج ها پشتیبانی می کند

با این حال، اینتل به The Verge گفت تفاوت هایی بین کارهایی که آیفون ها و گوشی های اندرویدی می توانند با نصب Unison انجام دهند وجود دارد. برخی از ویژگی‌های پیام‌رسانی پیشرفته، مانند پیام‌رسانی کامل چند جانبه، مختص اندروید هستند. اعلان‌های برنامه‌های شخص ثالث نیز ممکن است در iOS در مقایسه با اندروید رفتار متفاوتی داشته باشند، اما اینتل توضیح نداده است که چگونه.

Unison در طول فصل تعطیلات 2022 روی لپ‌تاپ‌های Evo مبتنی بر Alder Lake از Acer، HP و Lenovo عرضه می‌شود. این برنامه در اوایل سال آینده با عرضه لپ‌تاپ‌های Raptor Lake به دستگاه‌های Evo بیشتری خواهد آمد. اینتل نگفت چه زمانی و آیا Unison برای رایانه‌های شخصی غیر از لپ‌تاپ‌های Evo در دسترس خواهد بود یا خیر.منبع

عملکرد Unison به طور کلی شبیه به مجموعه ابزار Continuity اپل است که به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت کنترل و اطلاعات را بین مک و سایر دستگاه های اپل به اشتراک بگذارند. با این حال، Continuity شامل چندین ویژگی است که Unison ندارد.