بریتانیا می گوید به اشتراک گذاری رمزهای عبور نتفلیکس غیرقانونی است و می تواند یک کلاهبرداری مجرمانه باشد

در سال 2016، یک دادگاه استیناف فدرال ایالات متحده مجدداً تأیید کرد که به اشتراک گذاری رمز عبور می تواند طبق قانون تقلب و سوء استفاده رایانه ای (CFAA) یک جرم کیفری در نظر گرفته شود، اما شانس اینکه یک مصرف کننده معمولی توسط نتفلیکس یا آمازون پرایم تحت تعقیب قرار گیرد به صفر می رسد. مصرف کنندگان بریتانیا احتمالاً به همان اندازه ایمن خواهند بود.

سرویس دادستانی بریتانیا بیان می‌کند که استفاده از خدمات یک باشگاه اعضا بدون پرداخت هزینه و بدون عضویت، که می‌تواند برای اشتراک‌گذاری رمز عبور سرویس‌های استریم اعمال شود، نمونه‌ای از کلاهبرداری است.

TorrentFreak برای شفاف سازی با دفتر مالکیت معنوی (IPO) تماس گرفت. IPO گفت: “تعدادی از مقررات در قوانین جزایی و مدنی وجود دارد که ممکن است در مورد به اشتراک گذاری رمز عبور که در آن هدف اجازه دادن به کاربر برای دسترسی به آثار محافظت شده با حق چاپ بدون پرداخت هزینه است، قابل اجرا باشد.” بسته به شرایط ممکن است این مقررات شامل نقض شرایط قرارداد، تقلب یا نقض ثانویه حق چاپ باشد.

شرایط و ضوابط بیشتر سرویس‌های پخش، اشتراک‌گذاری رمز عبور با افراد خارج از خانواده مشترک را ممنوع می‌کنند، اما تا همین اواخر، شرکت‌ها چشم خود را بر روی این عمل بسته بودند – نتفلیکس در سال 2017 به طور عمومی آن را تشویق می‌کرد.

بسیاری از توصیه‌هایی که قبلاً بارها شنیده‌ایم، اما در بخشی تحت عنوان دزدی دریایی، یکی از فعالیت‌های فهرست‌شده که قانون کپی رایت را نقض می‌کند، «اشتراک‌گذاری رمز عبور در سرویس‌های پخش» است.

بخونید:  سامسونگ از حافظه 24 گیگابیت بر ثانیه GDDR6 برای کارت های گرافیک نسل بعدی خبر داد

به طور خلاصه: این یک واقعیت شناخته شده است که تعداد زیادی از مشترکین سرویس استریم رمز عبور خود را با دوستان و خانواده به اشتراک می گذارند. نتفلیکس در تلاش است تا این عمل را سرکوب کند، و دولت بریتانیا مطمئناً آن را محکوم می کند: به اشتراک گذاری رمز عبور در بریتانیا نقض قانون کپی رایت است و می تواند تقلب جنایی تلقی شود.

از زمانی که برای اولین بار در یک دهه اوایل سال جاری مشترکین خود را از دست داد، نتفلیکس در تلاش است تا به اشتراک گذاری رمز عبور را که در حدود یک سوم خانواده های ایالات متحده اتفاق می افتد، سرکوب کند. در آرژانتین، گواتمالا، هندوراس و جمهوری دومینیکن آزمایش‌هایی با شارژ مشترکین برای افزودن خانه‌های اضافی برای آماده‌سازی برای عرضه گسترده‌تر انجام شده است. نتفلیکس همچنین در اکتبر شروع به راه اندازی ابزار انتقال پروفایل کرد تا مشترکین جدید بتوانند سابقه مشاهده، توصیه های شخصی، بازی های ذخیره شده و سایر تنظیمات سفارشی خود را به عضویت خود منتقل کنند.منبع

TorrentFreak می نویسد که دفتر مالکیت معنوی دولت بریتانیا دیروز دستورالعمل جدید دزدی دریایی را در قالب یک کمپین با مشارکت Meta منتشر کرد که برای کمک به مردم در جلوگیری از دزدی دریایی و کالاهای تقلبی آنلاین طراحی شده است.