بزرگترین سیستم ذخیره باتری اروپا چهار ماه زودتر آنلاین می شود

هارمونی گفت که این پروژه در ابتدا قرار بود در دو مرحله عملیاتی شود – یکی در دسامبر 2022 و دومی در مارس 2023 – اما آنها تصمیم گرفتند همه چیز را در حال حاضر با پیش بینی دوره چالش برانگیز زمستان به صورت آنلاین ارائه کنند.

سیستم ذخیره انرژی باتری در مجاورت ایستگاه فرعی کریک بک، جایی که قرار است مزرعه بادی دریایی Dogger Bank تابستان آینده راه اندازی شود، ساخته شده است.

این تسهیلات با استفاده از Autobidder، یک پلتفرم تجارت و کنترل بی‌درنگ از تسلا اجرا می‌شود که به شرکت‌های خدماتی اجازه می‌دهد تا از دارایی‌های باتری کسب درآمد کنند. Autobidder در حال حاضر بر چندین پروژه ذخیره سازی باتری دیگر از جمله Hornsdale Power Reserve (HPR) در استرالیای جنوبی نظارت می کند.

ماه گذشته، دفتر بازارهای گاز و برق (Ofgem) اعلام کرد که بریتانیا ممکن است زمستان امسال با کمبود گاز به دلیل جنگ بین روسیه و اوکراین مواجه شود. گاز مسئول تولید بین 40 تا 60 درصد برق بریتانیا است و کمبود آن می تواند تأثیر زیادی بر تولید برق داشته باشد.

هارمونی گفت این اولین پروژه از شش پروژه مشابهی است که قصد دارد در سال های آینده ارائه کند.منبع

هر مگا پک تسلا می تواند بیش از 3 مگاوات ساعت انرژی ذخیره کند یا به اندازه ای است که به طور متوسط ​​3600 خانه را به مدت یک ساعت تامین کند. هارمونی نگفت که چه تعداد مگا پک در ساخت نصب کرده است، اما بر اساس ریاضیات ساده و عکس ساخت همراه با بیانیه مطبوعاتی، حداقل چندین ده واحد در سایت وجود دارد.

این تاسیسات، واقع در کاتینگهام، یورکشایر شرقی، بریتانیا، تحت نظارت شرکت انرژی تجدیدپذیر Harmony Energy Limited بود و از فناوری تسلا مگاپک استفاده می کند. این سیستم می‌تواند تا 196 مگاوات ساعت (مگاوات ساعت) برق را در یک چرخه ذخیره کند و خدمات متعادل‌سازی را به شبکه انرژی ارائه می‌کند و همچنین امکان جایگزینی منابع سوخت فسیلی با منابع انرژی تجدیدپذیر مانند مزارع خورشیدی و توربین‌های بادی را فراهم می‌کند.

چه اتفاقی افتاده؟ اپراتورها کلید بزرگ‌ترین سیستم ذخیره انرژی باتری اروپا را باز کرده‌اند و سیستمی را آنلاین کرده‌اند که می‌تواند برق کافی برای تامین انرژی 300000 خانه را تا دو ساعت ذخیره کند.