بزرگترین ماهواره ارتباطات تجاری تا کنون 693 فوت مربع وسعت دارد

هدف این استارت‌آپ انجام آزمایش مستقیم تلفن همراه در هر شش قاره مسکونی است و ادعا می‌کند با بیش از 25 اپراتور شبکه تلفن همراه از جمله Vodafone و Orange توافق‌نامه‌ها و تفاهم‌هایی را در دست دارد.

BlueBirds حتی نسخه های بزرگتری از BW3 هستند که در حال توسعه هستند. در نهایت، 168 مورد از آنها یک صورت فلکی ایجاد می کنند تا سیاره را با اتصال پوشش دهد.

چه اتفاقی افتاده؟ AST SpaceMobile یک گام مهم در آزمایش شبکه پهن باند سلولی مبتنی بر فضای خود را تکمیل کرده است. در ماه سپتامبر، طراح و سازنده ماهواره مستقر در تگزاس، ماهواره آزمایشی BlueWalker 3 (BW3) خود را به مدار زمین فرستاد. این هفته، تیم با موفقیت آرایه ارتباطی ماهواره را مستقر کرد.

Abel Avellan، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل AST SpaceMobile گفت: «پیش‌رفت موفقیت‌آمیز BlueWalker 3 یک گام بزرگ رو به جلو برای فناوری پهنای باند سلولی مبتنی بر فضایی است که راه را برای تولید مداوم ماهواره‌های BlueBird ما هموار می‌کند.

سهام AST SpaceMobile تا زمان نوشتن این خبر بیش از چهار درصد کاهش یافت.

AST SpaceMobile در سال 2017 تاسیس شد و در تابستان 2021 عمومی شد. این شرکت مجموعه ای از بیش از 2400 حق ثبت اختراع و ادعای ثبت اختراع را برای پشتیبانی از شبکه سلولی مبتنی بر فضای خود جمع آوری کرده است. BW3 برای ارتباط مستقیم با تلفن های همراه معمولی از طریق فرکانس های استاندارد 3GPP با سرعت 5G طراحی شده است.

به گفته AST SpaceMobile، BW3 بزرگترین آرایه ارتباطات تجاری است که در مدار پایین زمین مستقر شده است. به طور کامل باز شده، 693 فوت مربع وسعت دارد و انتظار می رود میدان دید بیش از 300000 مایل مربع از سطح زمین داشته باشد. این ماهواره تقریباً هر 90 دقیقه یک بار دور سیاره ما می چرخد.

بخونید:  تحریک الکتریکی در مغز عملکرد حافظه را در بیماران صرعی بهبود می بخشد

AST SpaceMobile تنها یکی از چندین شرکتی است که برای ایجاد سیستم های ارتباطی مبتنی بر فضا برای مصرف کنندگان اصلی رقابت می کنند. این پیشنهادات روی کاغذ جذاب هستند، اما همه از دورنمای پر کردن بیشتر مدار زمین با زباله های فضایی هیجان زده نیستند. سال گذشته، استیو وزنیاک و الکس فیلدینگ، فضای خصوصی را برای کمک به مقابله با این مشکل رو به رشد راه اندازی کردند.منبع

سلول های خورشیدی در پشت پنل انرژی را جمع آوری می کنند و در طرف مقابل، آنتن های کوچک یک آرایه فازی را برای ایجاد پرتوهای ارتباطی محکم تشکیل می دهند. این شرکت می‌گوید این پرتوها روشی کارآمد برای انتقال سیگنال قوی به دوردست‌ها، مانند فضا به زمین هستند. همچنین گزارش شده است که می تواند سیگنال های ضعیف تلفن همراه را از صدها مایل دورتر “شنود”.