بلیزارد بیشتر بازی های خود را در چین به صورت آفلاین می گیرد

به دلایل نامعلوم، هفته گذشته بلیزارد با پیشنهاد تمدید به اصطلاح شش ماهه سرویس بازی و سایر شرایط، مجدداً به دنبال NetEase شد و به صراحت اعلام کرد که در طول تمدید قرارداد، از ادامه مذاکرات با سایر شرکای احتمالی خود دست نخواهد کشید. . و تا آنجا که ما می دانیم، مذاکرات بلیزارد با سایر شرکت ها در همان دوره همگی بر اساس یک دوره قرارداد سه ساله بوده است. با توجه به عدم اقدام متقابل، ناعادلانه و سایر شروط مرتبط با همکاری، در نهایت طرفین نتوانستند به توافق برسند.

در ماه نوامبر بود که بلیزارد توافق خود را با NetEase اعلام کرد که به آن اجازه می داد بازی ها را از سال 2008 در سرزمین اصلی چین منتشر کند، در 23 ژانویه 2023 منقضی می شد، زیرا دو طرف نتوانستند به توافقی برای تمدید مجوز دست یابند. بلیزارد در آن زمان اعلام کرد که نمی تواند مطابق با “اصول عملیاتی و تعهدات خود در قبال بازیکنان و کارمندان” به توافق برسد.

بلیزارد ماه گذشته سعی کرد قرارداد را به مدت شش ماه تمدید کند تا بازیکنان بتوانند در حین جستجوی شریک ناشر جدید به بازی هایش دسترسی داشته باشند، اما ترجمه پست بلیزارد در سایت World of Warcraft Wowhead (از طریق The Verge) نشان داد که NetEase این کار را نکرده است. پیشنهاد آن را برای تمدید قرارداد خدمات پس از “مذاکرات گسترده” بپذیرید.

بلیزارد اصرار دارد که غیرفعال کردن سرورهایش در چین به این معنی نیست که بازیکنان در این کشور برای همیشه از بازی‌هایش قطع خواهند شد. بلکه این یک «تعلیق ناخوشایند موقت» است. این شرکت همچنان در حال مذاکره با “چند شریک بالقوه ای است که ارزش های ما را به اشتراک می گذارند” تا عناوین بلیزارد بتوانند به چین بازگردند. حتی به بازیکنان توصیه می‌شود که داده‌های ذخیره‌شده بازی‌شان زمانی که (یا اگر) بازی‌ها دوباره در دسترس قرار گیرند، بازیابی می‌شوند.

Netease مجسمه Warcraft Gorehowl را در پارک خود برچید و یک پخش زنده راه اندازی کرد. $ NTES بلیزارد را رد کرد $ATVIپیشنهاد او در مورد تمدید شراکت 14 ساله خود به مدت شش ماه برای جستجوی شریک جدید، گفت که این غیر متقابل و ناعادلانه بود.https://t.co/Z35BaWer2B pic.twitter.com/lLUb3QsT4W

– سیم CN (@Sino_Market) 18 ژانویه 2023

بازی های تاثیرگذاری شده شامل World of Warcraft، Hearthstone، Warcraft III: Reforged، Overwatch، سری StarCraft، Diablo III و Heroes of the Storm هستند که همگی در چین بسیار محبوب هستند. از دست دادن دسترسی (از نظر قانونی) بر تیم‌های لیگ‌های ورزش‌های الکترونیکی تأثیر گذاشته است و به‌ویژه برای بسیاری از بازیکنان WoW کشور دشوار است. یکی از کاربران Weibo نوشت: “این فقط یک بازی نبود. همچنین خاطرات یک نسل کامل بود.”

NetEase همچنین بلیزارد را به تلاش برای سوء استفاده از این شرکت متهم کرد و رفتار آن را با طلاق مقایسه کرد اما همچنان تلاش می‌کند با هم زندگی کند. به نظر می رسد که کل وضعیت به اندازه یک جدایی ازدواج تلخ است: کارکنان NetEase اخیراً در حال برچیدن مجسمه Warcraft Gorehowl در پارک آن فیلم گرفته شده اند.