بهترین بلندگوهای کامپیوتر | TechSpot


عالی | ویژگی های متمایز کننده
تطبیق پذیری بالا، کیفیت صدای استثنایی

خوب | بیشتر آن را دارند
پاسخ باس به اندازه ای خوب است که نیازی به ساب ووفر نداشته باشد

میانگین | رقبا ممکن است بهتر باشند
پاسخ فرکانسی برای مانیتورهای استودیویی عالی نیست، زیرا گران است

بسیاری از کاربران رایانه شخصی، از جمله علاقه مندان، نیازی به استفاده از تنظیم صدای حرفه ای در دستگاه خود ندارند. با این حال، نوازندگان مشتاق خانگی و دیگر علاقه‌مندان به صدا ممکن است بخواهند به رایانه‌های خود همان سطح توجهی را نسبت به سخت‌افزار صوتی داشته باشند که یک گیمر مشتاق با کارت‌های گرافیکی.

مانیتورهای اکتیو استودیو بلندگوهایی با تقویت‌کننده‌های داخلی هستند که برای ارائه پاسخ فرکانس خنثی طراحی شده‌اند – یعنی صدا توسط بلندگوها رنگ یا تغییر نمی‌کند. این تضمین می کند که هر صدایی که پخش می شود دقیقاً همانطور که در نظر گرفته شده است شنیده می شود. برای نوازندگان و ویراستاران ویدیو حیاتی است، اما برای کسانی که صدای خود را تا حد امکان طبیعی ترجیح می‌دهند نیز مطلوب است.

با این حال، اگر از رایانه شخصی خود برای کارهای موسیقی/ویدئو و سایر فعالیت ها مانند بازی استفاده می کنید، به مجموعه ای از مانیتورهای استودیویی نیاز دارید که تا حد امکان همه کاره باشند. Klipsch’s The Fives به راحتی این نیاز را برآورده می کند، زیرا به لطف ورودی HDMI ARC می توان از آنها به عنوان یک سیستم Hi-Fi، بلندگوهای رومیزی رایانه شخصی یا حتی بخشی از تنظیمات سینمای خانگی استفاده کرد.

قابلیت اتصال یک نقطه قوت کلیدی The Fives در مقایسه با سایر مانیتورهای استودیویی است، بنابراین مشکلی برای اتصال آن به رایانه رومیزی یا لپ تاپ نخواهید داشت. بلندگوها دارای یک کابل 13 فوتی (4 متری) برای اتصال آنها به یکدیگر و همچنین USB (A به B) و HDMI هستند. این پکیج همچنین شامل یک کنترل از راه دور است که همه چیز را از راه دور کنترل می کند.

اما بزرگترین نقطه قوت The Fives باید کیفیت صدا باشد. این چیزی جز خیره کننده نیست، به خصوص در مقایسه با یک مجموعه معمولی از بلندگوهای رایانه رومیزی، اگرچه به عنوان مانیتورهای استودیویی، آنها کامل نیستند. پاسخ فرکانسی کاملاً مسطح نیست، بنابراین نوازندگان حرفه‌ای احتمالاً بهتر است در جای دیگری جستجو کنند.

به لطف 160 وات توان ترکیبی RMS، صدا می تواند به سطوح واقعی رعد و برق برسد، بدون اینکه اعوجاج بلافاصله قابل تشخیص باشد. علیرغم اندازه نسبتا جمع و جورشان، فقط 12 اینچ (305 میلی متر) قد، به راحتی می توانند یک اتاق را با صدای شفاف پر کنند.

پشتیبانی برای اتصال یک ساب ووفر اضافی وجود دارد، اما پاسخ باس به اندازه کافی خوب است که نیازی به یکی ندارد. همچنین یک اکولایزر باس دینامیک وجود دارد که می‌تواند برای جلوگیری از شکایت بیش از حد همسایگان یا تغییر فرکانس‌های پایین دقیقاً همانطور که می‌خواهید استفاده شود. بله، آنها گران هستند، اما به دلیل تطبیق پذیری کاملی که ارائه می دهند، The Fives مانیتورهای استودیویی هستند که باید انتخاب شوند.منبع