بهترین حافظه های SSD و رایانه شخصی – تعطیلات 2022

SK Hynix Platinum P41 عملکردی مشابه SN850X دارد، در حالی که حتی کارآمدتر است. معمولاً 260 دلار برای 2 ترابایت گرانتر است، اما ما قبلاً آن را با قیمت 170 دلار در فروش دیده ایم. این هیت سینک مخصوص ساخته شده را ارائه نمی دهد، اما در لپ تاپ ممکن است فضای لازم برای آن را نداشته باشید.

Samsung 990 Pro عملکرد خواندن تصادفی رکوردشکنی را برای درایو M.2 و عملکرد متوالی اشباع باس ارائه می دهد. در نوشته‌های طولانی، در واقع کندتر از 980 Pro قدیمی‌تر است، اما این به یک دلیل است: درایو در صورت استفاده بدون هیت سینک، بسیار خنک‌تر از رقبا باقی می‌ماند و آن را به یک کاندیدای اصلی برای لپ‌تاپ‌ها تبدیل می‌کند.

اگر رایانه شخصی قدیمی‌تری دارید که پشتیبانی از PCIe 4.0 یا حتی اسلات M.2 ندارد، همچنان می‌توانید از سرعت PCIe 4.0 لذت ببرید: Western Digital AN1500 به مادربرد شما مشابه کارت گرافیک متصل می‌شود و از هشت خط PCIe 3.0 استفاده می‌کند. ، سرعت خواندن 6500 مگابایت بر ثانیه را امکان پذیر می کند، تقریباً مانند بهترین درایوهایی که از چهار خط PCIe 4.0 استفاده می کنند.

دو چیز درایو سیگیت را حتی از درایوهایی که از اجزای یکسانی استفاده می کنند، متمایز می کند، مانند Kingston KC3000، Corsair MP600 Pro XT و نسخه فعلی Sabrent Rocket 4 Plus. اولین مورد، رتبه استقامت 2550 ترابایتی است که برای نسخه 2 ترابایتی نوشته شده (TBW) در مقایسه با 1500 در رقبای آن. یکی دیگر از خدمات بازیابی اطلاعات 3 ساله، علاوه بر ضمانت 5 ساله است – زمانی که ارزش اطلاعات موجود در درایو برای شما بیشتر از خود درایو باشد.

بخونید:  France sales ban prompts other European countries to examine iPhone 12 radiation levels

وسترن دیجیتال با SN850X جدید SN850 Black را از هر جهت بهبود بخشیده است، که اکنون قیمتی برابر با 230 دلار برای 2 ترابایت دارد. حداکثر سرعت نوشتن از حدود 5 گیگابایت بر ثانیه در مدل قبلی برای تبدیل شدن به گذرگاه اشباع شده است. نوشتن پایدار همچنین از نظر سرعت بسیار سازگارتر است.

سرعت نوشتن ذکر شده در حدود 4000 مگابایت بر ثانیه کمتر چشمگیر است، اما همچنان بهتر از هر درایو M.2 PCIe 3.0 است. در نوشته های طولانی، AN1500 در واقع رقیب FireCuda 530 است، اما در این فرآیند انرژی بسیار بیشتری مصرف می کند. با 281 دلار برای 2 ترابایت، قیمتی نزدیک به بهترین SSD های M.2 دارد و بسیار ارزان تر از خرید یک CPU و یک مادربرد با پشتیبانی PCIe 4.0 در کنار یک درایو با عملکرد مشابه است.منبع

نسخه 2 ترابایتی که سریعتر از نسخه های با ظرفیت کمتر می نویسد، از 240 دلار شروع می شود و با 10 دلار بیشتر، یک هیت سینک زیبا دریافت خواهید کرد. نسخه 1 ترابایتی تقریباً با نصف قیمت سریع است، اما نسخه 500 گیگابایتی به طور قابل توجهی کندتر است و احتمالاً در هنگام نوشتن از درایو PCIe 3.0 گلوگاه ایجاد می کند. نسخه 4 ترابایتی نیز موجود است.

بهترین برای گیمرها: WD Black SN850X

با فلاش TLC 176 لایه میکرون، سیگیت FireCuda 530 سرعت نوشتن پایداری را تا دو برابر سریع‌تر از سایر درایوهای محبوب PCIe 4.0 ارائه می‌کند. در انتقال های کوتاه تر، درایو رابط PCIe 4.0 را با سرعتی تا حدود 7000 مگابایت بر ثانیه اشباع می کند. کنترلر Phison E18 دیگر در میان کارآمدترین ها نیست، اما از نظر عملکرد تصادفی خالص هنوز هم مبارزه می کند.

بخونید:  تلسکوپ جیمز وب توده آب بی سابقه ای را در قمر زحل انسلادوس شناسایی کرد

علاوه بر این، راندمان انرژی و مصرف بی‌حرکتی به میزان زیادی بهبود یافته است، اما اگر قصد دارید صدها گیگابایت را به طور همزمان کپی کنید، نسخه با هیت سینک را می‌خواهید. هنگامی که بازی های رایانه شخصی شروع به استفاده از DirectStorage API می کنند، حالت Game Mode 2.0 درایو ممکن است ارزشمند شود.

دو جایگزین عالی: SK Hynix و Samsung

مانند SN850X، حالت Full Power درایو برای استفاده از DirectStorage طراحی شده است. مشکل اصلی قیمت است: 290 دلار برای 2 ترابایت گرانتر از رقبای بالا است، اما در فروش درایو به اندازه گزینه های بالا خوب و جذاب است.

بهترین برای سیستم های قدیمی: Western Digital AN1500