بهترین قاب های کامپیوتری کوتاه برای قرار دادن روی میز

اعتبار دکل: Oatsmalone

هر محفظه همچنین دارای فیلترهای گرد و غبار قابل جابجایی خود در پایین و پشت پانل جلویی است. پشت کیس شامل یک کنترلر فن فیزیکی 3 سرعته و در کناره پنل جلویی دو کانکتور USB 3.0 Type-A قرار دارد.

راه حل های بیشتر برای فضای محدود میز

اگر مادربرد Micro-ATX دارید، Thermaltake Core V21 بهترین قیمت را با قیمت 70 دلار به شما ارائه می دهد. این کیس شامل 5 قاب شکاف توسعه است، حتی اگر کیس‌های mATX فقط از 4 اسلات توسعه پشتیبانی می‌کنند، در صورتی که کارت چند اسلات را در شکاف پایینی نصب کنید.

اگر به رایانه شخصی خود روی میز خود نیاز دارید، اما برای اکثر مواردی که توصیه می کنیم فضای کافی ندارید، ممکن است لازم باشد به یک کیس معمولی Micro-ATX بسنده کنید. Cooler Master دو گزینه خوب با یک محفظه 5.25 اینچی در MasterBox NR400 و Silencio S400 ارائه می دهد.

پنل جلویی دارای دو کانکتور USB 3.0 Type-A در بالا است. برای حدود 70 دلار، ارزش خوبی دارد. ویژگی اصلی که کاملا از دست رفته فضای مدیریت کابل اختصاصی است، بنابراین شما می خواهید از یک PSU ماژولار برای این کیس استفاده کنید.

بهترین برای NAS

محفظه PSU تا شش درایو SATA را پشتیبانی می کند که از این تعداد تا سه هارد 3.5 اینچی. این کیس فقط USB 3.0 Type-A را ارائه می دهد و هیچ دریچه 5.25 اینچی (اگرچه بدنه اصلی فضای یک را دارد) اما با قیمتی که دارد. شکایت کردن سخت است

فشرده ترین

حتی اگر به 10 درایو دیسک در یک بسته نیاز دارید، نیازی به خرید یک کیس کامل ATX ندارید. Fractal Design Node 804 می تواند 8 مورد از آن ها را در دو قفس در محفظه PSU و 2 مورد دیگر را در کف محفظه مادربرد قرار دهد. پنل جلویی دارای فضایی برای 2 SATA SSD و یک درایو نوری باریک است.

ورودی/خروجی جلویی هنگام نشستن در مقابل کیس بسیار راحت است. این فقط شامل کانکتورهای Type-A USB 3.0 است، اما به لطف درگاه‌های 5.25 اینچی می‌توانید هر کانکتوری را که می‌خواهید اضافه کنید. علیرغم اندازه آن، به لطف دستگیره‌های بزرگ در کناره‌ها به راحتی قابل حمل است.

بهترین ارزش

مانند ThermalTake Core V21، کیس دارای 5 درب شکاف توسعه است، اما اگر کارتی را در آن نصب کنید، باید فن جلویی را به پایین پانل ببرید تا به خنک شدن آن کمک کند.

پنل های بالایی و کناری قابل تعویض هستند، بنابراین می توانید انتخاب کنید که پنجره کناری اکریلیک را کجا قرار دهید (مراقب باشید کارت گرافیک خود را با آن خفه نکنید). دو پانل دیگر دریچه های بزرگ با فیلترهای مغناطیسی ارائه می دهند.

جعبه‌ای که تقریباً در لیست بهترین کیس‌های قدیمی ما قرار گرفت، Cooler Master HAF XB Evo شامل دو جایگاه 5.25 اینچی و چهار جایگاه درایو SATA (که 2 تای آنها قابل تعویض گرم) در 3 قفس قابل جابجایی است. برخلاف Lian Li O11 این کیس ATX با نصب مادربرد به صورت افقی، روی یک سینی قابل جابجایی، بالای درایوها و PSU باعث صرفه جویی در ارتفاع می شود.

اگر یک رایانه رومیزی دارید، ممکن است به چند دلیل نخواهید آن را روی زمین بگذارید: شاید با کودک نوپایی زندگی می کنید که ممکن است در مورد عملکرد دکمه پاور کنجکاو شود، یا با حیوان خانگی که موهای زیادی می ریزد. شاید به دسترسی مکرر به کانکتورهای پشتی مادربرد نیاز داشته باشید، یا شاید بخواهید به سادگی سیستم خود را به رخ بکشید.

هر محفظه دارای فن عقب 120 میلی متری خود است. در محفظه PSU می توانید آن را با یک 140 میلی متری جایگزین کنید. این محفظه همچنین می‌تواند یک رادیاتور 280 میلی‌متری را در بالا قرار دهد (به‌جای قفس‌های درایو…)، در حالی که محفظه اصلی از 240 میلی‌متر (یا دو فن 140 میلی‌متری) پشتیبانی می‌کند تا زمانی که RAM شما خیلی بلند نباشد. هر محفظه از دو فن جلویی 120 میلی‌متری نیز پشتیبانی می‌کند (محفظه مادربرد یک عدد دارد)، اما به دلیل شکل پنل جلویی، یک فن در هر محفظه کافی است. به همین دلیل است که توصیه نمی کنیم رادیاتورهای 240 میلی متری را در جلو نصب کنید، حتی اگر هر محفظه یکی را پشتیبانی می کند.

به غیر از آن، پنجره جانبی از شیشه سکوریت ساخته شده است و فیلتر گرد و غبار پایینی به راحتی از کناره جدا می شود. ورودی/خروجی بالایی شامل سه پورت USB 3.0، از جمله یک درگاه Type-C است. این کیس در رنگ‌های سیاه یا سفید با قیمت ۱۱۰ دلار و ۱۲۱ دلار در Newegg موجود است.

بهترین مدرسه قدیمی

این کیس فقط شبیه یک مکعب نیست، بلکه مانند یک مکعب نیز عمل می کند. بدنه اصلی آن را می توان در هر جهتی در پنل پایینی نصب کرد. اگر کارت گرافیک دارید، جهت گیری پیش فرض با مادربرد نصب شده به صورت افقی بهترین توزیع وزن را فراهم می کند (و یک فیلتر قابل جابجایی برای PSU). اگر نه، ممکن است بخواهید بدنه اصلی را 90 درجه بچرخانید تا PSU و خنک کننده CPU هر دو نزدیک به پایین باشند. آرم Thermaltake بر روی آهنربایی چاپ شده است که می توانید آن را بر اساس آن بچرخانید.

بهترین برای بازی

کیس های کوتاه تری وجود دارند که برای استفاده روی میز بسیار مناسب تر از بقیه هستند. در اینجا تعدادی از بهترین آنها، برای هر بودجه، اندازه مورد نیاز، یا نوع رایانه شخصی آورده شده است.

Lian Li O11 Air Mini یکی از جمع و جورترین کیس هایی است که از مادربرد ATX یا Micro-ATX و رادیاتور در بالا پشتیبانی می کند. پنل پشتی ماژولار است، بنابراین می توانید آن را با توجه به سخت افزار فعلی خود نصب کنید. این کیس از طراحی دو محفظه ای برای صرفه جویی در ارتفاع استفاده می کند، با PSU و حداکثر شش درایو SATA، که حداکثر چهار هارد 3.5 اینچی در محفظه دیگر قرار دارد.

کیس فقط با یک فن 80 میلی‌متری عقب ارائه می‌شود، اما می‌توانید یک فن دیگر و همچنین سه فن 120 میلی‌متری اضافه کنید: 1 در بالا و 2 در پایین. نقاط پایینی را می توان برای درایوهای SATA نیز استفاده کرد و یکی دیگر را می توان در پشت PSU نصب کرد. مگر اینکه از هر دو نقطه پایین برای HDD استفاده کنید، می توانید SSD دیگری را زیر PSU نصب کنید.

اگر کامپکت ترین کیس را می خواهید که بتواند مادربرد Micro-ATX را در خود جای دهد، دیگر به دنبال آن نباشید. این کیس حتی فضای یک محفظه PSU را هدر نمی دهد، بلکه PSU را در جلو قرار می دهد، هوا را از کناره های پانل جلویی می کشد و آن را از طریق پانل بالای سوراخ دار آزاد می کند (سیم برق خارجی همچنان به پشت دستگاه متصل می شود. مورد). اگر یک خنک کننده CPU به سبک برج دارید، ممکن است بخواهید در صورت امکان آن را 90 درجه در هر دو جهت بچرخانید، زیرا جریان هوای مستقیم از جلو دریافت نمی کند.

V21 با یک فن 200 میلی متری در جلو، هیچ مشکلی با خنک کننده ندارد. همچنین می توانید یک فن 120 یا 140 میلی متری در عقب و یک رادیاتور 280 میلی متری را در 3 مکان مختلف نصب کنید. در یکی از آن مکان ها، می توانید آن را در کنار یک 240 میلی متری نصب کنید!

پردازنده و کارت گرافیک با دو فن 120 میلی متری در جلو خنک می شوند. آن‌ها را می‌توان با رادیاتور 240 میلی‌متری یا فن‌های 140 میلی‌متری جایگزین کرد، اما رادیاتورهای 280 میلی‌متری به‌جز Nepton 280L به‌طور رسمی پشتیبانی نمی‌شوند. می توانید یک فن 200 میلی متری در بالا، یک فن 120 میلی متری در عقب و دو فن 80 میلی متری در پشت قفس های درایو SATA اضافه کنید.

مشکل این است که کیس فعلی شما، مانند اکثر کیس‌هایی که می‌توانند با اجزای شما مطابقت داشته باشند، ممکن است شبیه چیزی نباشد که باید روی میز باشد: در کیس‌های سبک برج، کانکتورهای I/O در وسط پانل جلویی هستند. همه به جز از بین رفته اند، که ممکن است برای استفاده از آنها نیاز به ایستادن داشته باشید. بسته به اینکه رایانه شما روی چه قسمتی از میز قرار دارد، اگر به نیمه بالایی آن برخورد کنید، ممکن است سقوط کند. شاید روی میز هم برای شما خوب به نظر نمی رسد.

پس از فراخوان اولیه و تعویض پانل های توری، جریان هوا با دو فن 140 میلی متری در جلو و یک فن 120 میلی متری در عقب خوب است. با مادربرد ATX، رادیاتورهای 240 میلی‌متری را می‌توان در پایین یا کنار آن نصب کرد (اگر یکی از صفحات HDD دوگانه را بردارید)، اما رادیاتورهای 280 میلی‌متری فقط در قسمت جلو قابل نصب هستند. با یک مادربرد Micro-ATX همچنین می توانید مادربرد دوم را در بالا (در حالت mATX) یا در پایین (در حالت ATX) نصب کنید.

اگر به محفظه خارجی نیاز ندارید، Fractal Design Meshify C Mini و Define C Mini جایگزین های خوبی هستند. اگر ترجیح می دهید مقداری پول پس انداز کنید، Focus G Mini این شرکت را بررسی کنید.منبع