بهترین مانیتورهای بازی – اواسط 2023

اگر هیچ یک از این دو گزینه عالی به نظر نمی رسد، می توانید با LG C2 OLED در اندازه 42 اینچی که در حال حاضر با قیمت پایین فقط 900 دلار در دسترس است، حتی بزرگتر شوید. در حالی که ما معتقدیم این صفحه نمایش عالی است، نرخ تازه سازی 120 هرتزی پایین تر و روشنایی ضعیف تر آن در مقایسه با PG27AQDM باعث می شود که برای بازی چندان بهینه نباشد. با این حال، بسیار بزرگتر است و دارای وضوح 4K بالاتر، همراه با عملکرد کامل تلویزیون هوشمند است، زیرا در واقع یک تلویزیون است. بنابراین، این می تواند یک انتخاب عالی بسته به نیاز شما باشد.منبع

با این حال، اگر به یک محصول HDR واقعی علاقه دارید، این روزها گزینه های عالی در بازار وجود دارد. در حالی که آنها می توانند بسیار گران باشند، تجربه ای که ارائه می دهند فوق العاده است. برای تعیین اینکه کدام مانیتور HDR برای شما بهترین است، توصیه می کنیم ابتدا بین فرمت معمولی 16:9 یا فوق عریض تصمیم بگیرید، سپس وضوح صفحه نمایش و فناوری نمایش را در نظر بگیرید.

برترین انتخاب در این میان، به نظر ما، Asus ROG Swift PG27AQDM است. همانطور که قبلاً گفتیم، این یک OLED 27 اینچی 1440p 240Hz با وضوح حرکت عالی و عملکرد HDR عالی است. این یک محصول بسیار همه کاره است که به لطف ترکیبی قوی از ویژگی ها و عملکرد، هم برای بازی های چند نفره رقابتی و هم برای تجربه های تک نفره خیره کننده بصری مناسب است. روشن است، به ویژه برای یک پنل WOLED، پر جنب و جوش، سریع و پاسخگو. اشتباه کردن با این انتخاب دشوار است، اگرچه معایب OLED مانند طرح بندی Bur-in و Subpixel ممکن است قابلیت استفاده این مانیتور را برای کارهای دسکتاپ محدود کند.

بخونید:  این کارتریج سفارشی NES دارای تراشه Wi-Fi برای گیم پلی آنلاین است

اگر دنبال یک مانیتور استاندارد 16:9 هستید، به نظر ما انتخاب بین سه گزینه است: Asus ROG Swift PG27AQDM، Samsung Odyssey Neo G7 و تلویزیون OLED LG C2 در اندازه 42 اینچ. هر کدام چیز متفاوتی را ارائه می‌دهند، و گزینه مناسب برای شما ممکن است به عواملی مانند اندازه، وضوح و فرمت بستگی داشته باشد.

این به دلیل ماهیت خمیده این مانیتور تا حدودی محدود شده است، اما این صفحه نمایش بزرگتر با وضوح 4K است و مزایایی برای بازی نیز دارد. نور پس زمینه mini-LED عملکرد عالی HDR را ارائه می دهد، نه به خوبی OLED اما مطمئناً بسیار چشمگیر است، و سامسونگ این پنل VA را برای عملکرد حرکتی به خوبی تنظیم کرده است. ما این را به نسخه 240 هرتزی یعنی Neo G8 انتخاب می کنیم، زیرا آن مانیتور دارای چند ایراد است. به طور کلی، Neo G7 یک گزینه عالی است اگر شما یک LCD بزرگتر می خواهید.

اگر به صفحه نمایش بزرگتر یا با وضوح بالاتر علاقه دارید، قدم بعدی Samsung Odyssey Neo G7 است که یک تجربه 32 اینچی 4K 165 هرتز VA LCD با 1196 منطقه کم نور محلی با آرایه کامل ارائه می دهد. این یک مانیتور عالی است که از برخی از معایب OLED ایسوس، مانند طرح بندی Bur-in یا Subpixel رنج نمی برد و آن را برای برنامه های دسکتاپ و کار بهره وری مناسب تر می کند.

هنگام خرید مانیتور HDR، اخطارهای معمول هنگام تحقیق در مورد طیف گزینه های HDR در دسترس اعمال می شود. در مورد محصولاتی که HDR را بدون ارائه هیچ گونه قابلیت واقعی HDR تبلیغ می کنند، احتیاط کنید. این مانیتورها (اغلب با نام DisplayHDR 400 تبلیغ می شوند) به هیچ وجه ارزش خرید یا بررسی را ندارند.

بخونید:  AMD Ryzen 7 7800X3D Review: Gaming Efficiency FTW!