بهترین مانیتورهای بازی 1440p: اواخر 2022

در راهنمای مانیتورهای قبلی، ما این دسته را در بودجه و پیشنهادات ممتاز تقسیم می کردیم، اما این روزها قیمت تمام مانیتورهای 1440p به حدی کاهش یافته است که دیگر منطقی نیست که یک صفحه نمایش 1440p با کیفیت 144 هرتز بخرید، در حالی که با قیمت مشابهی می تواند به 240 هرتز ارتقا یابد.

همانطور که در بالا ذکر شد، Gigabyte M27Q Pro اکنون با قیمتی مشابه HP X27q به فروش می رسد، اما در آزمایش ما در بیشتر دسته بندی ها عملکرد بهتری دارد: وسعت رنگ بیشتر، دقت رنگ بهتر، روشنایی بالاتر و عملکرد حرکتی مشابه. اینها مانیتورهای پریمیوم رده بالایی نیستند، اما در مورد مانیتورهای زیر 300 دلار، این بهترین چیزی است که در حال حاضر می توانید تهیه کنید.

ما همچنین باید به بسیاری از مانیتورهای متوسط ​​توجه داشته باشیم که در این بخش برای جلب توجه رقابت می کنند که به سادگی قابل رقابت با قیمت نیستند. نمایشگرهای زیادی وجود دارند که از سخت افزار مشابه M27Q Pro استفاده می کنند و قیمتی در حدود 350 دلار دارند و هیچ چیزی برای توجیه این هزینه ارائه نمی دهند.منبع یک جنبه کلیدی برای درک این است که چگونه M27Q Pro با نمایشگرهای درجه یک در رده 1440p 144Hz مقایسه می شود، مانند MSI Optix MAG274QRF-QD که قبلاً توصیه کرده بودیم. M27Q Pro دارای برخی از قابلیت‌های طیف رنگی گسترده است، اما طیف کامل Adobe RGB را که ممکن است ویرایشگران عکس بخواهند استفاده کنند، پوشش نمی‌دهد. این تنها کنتراست متوسط ​​را ارائه می دهد و عملکرد با نرخ تازه سازی کمتر کمی کاهش می یابد.

بخونید:  انویدیا زمان اجرای متن باز RTX Remix را در GitHub منتشر کرد

این بخش‌های عملکرد زمانی بهبود می‌یابند که شما یک مانیتور ممتازتر مانند MSI MAG داشته باشید، اما هزینه‌ای دارد. امروزه گزینه MSI هنوز حدود 400 دلار است و جایگزین های ال جی مانند 27GP850 و 27GP83B قیمت مشابهی دارند.

شکی نیست که این مانیتورهای برتر هستند، اما ما در مورد تفاوت قیمت 130 دلاری یا تقریبا 50 درصد بیشتر از قیمت درخواستی M27Q P صحبت می کنیم. وقتی برخی از پیشرفت‌های کلیدی (مانند طیف رنگی گسترده‌تر) برای گیمرهای روزمره ضروری نیستند، ممکن است توجیه آن سخت باشد، اگرچه اگر به طور خاص به آن ویژگی نیاز دارید باید به خاطر داشته باشید. به علاوه، اگر 400 دلار برای خرج کردن دارید، دسته 240 هرتز ممکن است شما را بیشتر جذب کند.

بنابراین می‌توانید بگویید که در اواخر سال 2022، دسته‌بندی به‌روزرسانی متوسط ​​1440p اکنون نقاط بودجه و قیمت اصلی را هدف قرار داده است، که خبر خوبی است زیرا افزایش فاکتور دلاری به همان اندازه که همیشه بوده است: قیمت‌ها برای اولین بار به طور مداوم به زیر 300 دلار کاهش یافته است. زمان، و برای بسیاری از گیمرها انگیزه زیادی برای صرف بیشتر از این وجود نخواهد داشت. اگر از یک مانیتور 1080p ارتقاء می دهید یا اولین رایانه شخصی خود را برای بازی می سازید، از اینجا شروع می کنیم.

بهترین مانیتور اصلی 1440p موجود در بازار در حال حاضر Gigabyte M27Q Pro است. این یک مانیتور 27 اینچی 1440p 170 هرتزی IPS با تمام ویژگی های معمول بازی است. زمانی که M27Q Pro عرضه شد، ما احساسات متفاوت تری داشتیم زیرا عملکرد خوبی داشت، اما برچسب قیمت 400 دلاری زمانی که HP X27q تجربه مشابهی را با قیمت حدود 280 دلار ارائه می کرد، قابل رقابت نبود. به سرعت به امروز بروید و M27Q Pro به راحتی با تنها 270 دلار در دسترس است، جایی که عبور از آن دشوار است.

بخونید:  انویدیا فناوری هوش مصنوعی درون بازی خود را نشان می دهد که امکان مکالمه گفتاری با NPCها را فراهم می کند

در اواخر سال 2022، دسته بندی به روز رسانی متوسط ​​1440p اکنون نقاط بودجه و قیمت اصلی را هدف قرار داده است، که خبر بسیار خوبی است…

با استفاده از این نوع پنل‌های IPS، از خطرات سایر فناوری‌های نمایشگر، مانند VA که دارای لکه‌دار شدن سطح تیره در پانل‌های ارزان قیمت است، اجتناب می‌کنید و در نهایت محصول متعادلی برای عملکرد بازی و کیفیت تصویر خواهید داشت. M27Q Pro سریعترین موجود در بازار نیست و تجربه یک حالت اوردرایو را ندارد، اما نسبت به نسل قبلی خود (M27Q) و محصولات مشابه سالهای قبل سریعتر است، بنابراین به هیچ وجه کند نیست. نرخ تازه سازی 170 هرتز نیز در مقایسه با گزینه های 144 هرتز، وضوح کمی را به شما می دهد.

گزینه های حق بیمه بیشتر