بهترین کولرهای CPU – تعطیلات 2022


در همه سناریوها به جز سخت‌ترین سناریوها، Thermalright Peerless Assassin 120 و نسخه تقریباً یکسان SE آن به همان خوبی بهترین خنک‌کننده‌های CPU موجود در بازار عمل می‌کنند، در حالی که به همان اندازه کم‌صدا می‌مانند، با کمتر از نصف قیمت.

این کولر از 36 دلار شروع می‌کند، از 6 لوله حرارتی مسی، دو فن 120 میلی‌متری که با سرعت 1550 دور در دقیقه می‌چرخند و طراحی برج شکافی برای اطمینان از تلف شدن هوای کمتری در طول مسیر. Thermalright یک شرکت کارکشته و تا حدودی فراموش شده است، اما با چنین تفاوت قیمتی بین Peerless Assassin و رقبای آنها، نگرانی ها در مورد گارانتی برای طرفداران مسلماً قابل بحث است.

در بیشتر سیستم‌ها، تنها دلیلی که نباید از Thermalright استفاده کنید این است که ماژول‌های رم بسیار بلند (بیش از 51 میلی‌متر) دارید. در این صورت، شما باید مقداری بیشتر برای Scythe Fuma 2 Rev. B با عملکرد مشابه (66 دلار) هزینه کنید، که به لطف شکل نامتقارن خود، خالی شدن کامل از رم را ارائه می دهد.

قهرمان سنگین وزن

اگر می خواهید به طور کامل از یکی از پرقدرت ترین CPU های اصلی استفاده کنید، به یکی از عظیم ترین خنک کننده ها نیاز دارید. دیپ کول AK620 از 65 دلار شروع می شود و با دو فن 120 میلی متری که می تواند به 1850 دور در دقیقه برسد، بهترین قیمت را ارائه می دهد.

اگر بهترین ها را می خواهید، برای یافتن یک خنک کننده هوا که عملکرد خوبی مانند Noctua NH-D15 با دو فن 140 میلی متری (100 دلار) در حداکثر دور در دقیقه 1500 داشته باشد، مشکل خواهید داشت. از لحاظ تاریخی، بحث برانگیزترین جنبه (و تعیین کننده) در مورد خنک کننده های Noctua، طرح رنگ آنها بوده است. اگرچه این روزها می توانید نسخه Chromax.Black NH-D15 را با 10 دلار بیشتر تهیه کنید.

اگر کارایی صوتی را بیش از عملکرد خنک‌کننده برتر ارزش قائل هستید، نمی‌توانید Be Quiet را شکست دهید! دارک راک پرو 4 (90 دلار). کولر دارای دو فن است: یکی 135 میلی‌متری در وسط و دیگری 120 میلی‌متری در بیرون برای بهبود فاصله رم. وقتی همه فن ها با سرعت یکسان می چرخند، Dark Rock Pro 4 به لطف 7 لوله گرمایش کمی بهتر از NH-D15 خنک می شود، اما فقط فن 120 میلی متری می تواند با سرعت 1500 دور در دقیقه بچرخد – فن 135 میلی متری به 1200 محدود می شود. دور در دقیقه

جایگزین های فشرده تر

اگر از هیچ یک از پرقدرت ترین CPU های اصلی استفاده نمی کنید، می توانید از یک خنک کننده فشرده تر و سبک تر نیز استفاده کنید. در این مورد چندین گزینه خوب از جمله Be Quiet دارید! Pure Rock 2 Black (45 دلار)، Arctic Freezer 34 eSports Duo (53 دلار) و Noctua NH-U12S Redux (47 دلار).

اگر می‌خواهید یک سیستم قدرتمند بسازید که حرکت زیادی هم داشته باشد، باید Noctua NH-U12A (110 دلار) را بررسی کنید که از دو فن 120 میلی‌متری و طراحی فشرده تک برج استفاده می‌کند، اما با 7 لوله حرارتی آن را جبران می‌کند. و حداکثر دور در دقیقه 2000.

کولرهای مقرون به صرفه که بسیار بهتر از استوک هستند

Wraith Spire AMD به طرز شگفت‌آوری برای خنک‌کننده‌های انباری مناسب است، تقریباً مشابه Cooler Master’s Hyper 212 Evo که اکنون با قیمت 45 دلار به فروش می‌رسد. از سوی دیگر، کولرهای استوک اینتل و AMD Wraith Stealth قرار است توسط کسانی جایگزین شوند که می‌خواهند حداکثر استفاده را از CPU خود ببرند.

اگر می‌خواهید با کمترین پول ممکن آنچه را که خنک‌کننده CPU استوک شما ارائه می‌دهد بهبود دهید، در اینجا 3 انتخاب اثبات شده وجود دارد:

  • Vetroo’s V5 5 لوله حرارتی و یک فن 120 میلی متری ARGB را با قیمت 35 دلار ارائه می دهد.
  • SE-214-XT ID-Cooling یک لوله حرارتی کمتر ارائه می دهد، اما به قیمت 20 دلار به فروش می رسد.
  • اگر RGB نمی خواهید، Thermalright Assassin X120 بدون آن از 20 دلار شروع می شود.

خنک کننده Threadripper

ممکن است فکر کنید که خنک کردن پردازنده‌های Threadripper AMD به دلیل هسته‌های اضافی، سخت‌تر از اکثر پردازنده‌های اصلی رایج است، اما در واقع سطح بزرگ‌تر آن‌ها تا زمانی که خنک‌کننده برای استفاده از آن طراحی شده باشد، آن‌ها را جبران می‌کند. به همین دلیل است که Noctua می‌تواند با یک فن 140 میلی‌متری و طراحی جمع‌وجور در NH-U14S TR4-SP3 90 دلاری خود که احتمالاً کارآمدترین خنک‌کننده آکوستیک برای Threadripper‌های AMD است، کنار بیاید.

اگر هنوز طراحی برج تقسیم شده را ترجیح می دهید، نسخه TR4 Dark Rock Pro 4 تقریباً مشابه نسخه توصیه شده در بالا است و معمولاً قیمتی برابر با رقیب خود دارد (90 دلار).منبع