به‌روزرسانی ویژگی 22H2 ویندوز 11 ممکن است در 20 سپتامبر ارائه شود

با این حال، به نظر می رسد که رابط زبانه ای مورد انتظار File Explorer در این نسخه گنجانده نشود و در اواخر امسال به عنوان بخشی از کاهش ویژگی “لحظه ها” مایکروسافت ارائه شود. همچنین انتظار می‌رود که این مورد، Suggested Actions را به ویندوز 11 بیاورد، یک ویژگی جدید مفید که هنگام کپی کردن تاریخ/شماره تلفن، مجموعه کوچکی از گزینه‌ها را نمایش می‌دهد تا اقداماتی مانند ایجاد ورودی تقویم یا ذخیره اطلاعات تماس را انجام دهد.

ظاهراً اولین به روز رسانی ویژگی اصلی برای ویندوز 11 ماه آینده ارائه می شود. به گفته Zac Bowden از Windows Central، نزدیک به دوازده مورد جدید و تغییر قابل توجه وجود دارد که با بهبودهای زیر هود و رفع اشکالات همراه خواهد بود.

علاوه بر این، Windows Shell همچنین رابط کاربری/منوهای قدیمی را برای رابط‌های مدرن در بخش‌های بیشتری از سیستم‌عامل، از جمله شاخص‌های سخت‌افزاری مینیمالیستی، گوشه‌ای گرد و کمی بحث‌برانگیز برای حجم و روشنایی حذف خواهد کرد. مایکروسافت همچنین با نمایش منو از بالای صفحه هنگام جابجایی برنامه، طرح‌بندی‌های فوری را در دسترس‌تر می‌کند. در حال حاضر، منوی فوری فقط زمانی ظاهر می‌شود که نشانگر را روی دکمه حداکثر کردن برنامه قرار دهید.

به‌روزرسانی 22H2 همچنین بهبودهای جزئی کیفیت زندگی را برای ویندوز 11 به ارمغان می‌آورد. ژست‌های حرکتی جدید برای حالت تبلت به کاربران این امکان را می‌دهد که یک برنامه را با کشیدن سه انگشت به حداقل برسانند یا با کشیدن سه انگشت به چپ/راست بین برنامه‌ها جابه‌جا شوند. منوی استارت با کشیدن انگشت به بالا از پایین قابل دسترسی خواهد بود، در حالی که با کشیدن انگشت از گوشه سمت راست، تنظیمات سریع ظاهر می شود. گفته می شود که این اکشن ها دارای انیمیشن های روان برای پاسخگویی لمسی بیشتر هستند.

بخونید:  کمیسیون اتحادیه اروپا TikTok را به دلیل ترس از امنیت سایبری از دستگاه های کارمندان ممنوع می کند

چیزی که باید منتظرش بود: انتشار اصلی بعدی ویندوز 11 مایکروسافت برای نیمه دوم سال جاری انتظار می رفت. اکنون به نظر می رسد نسخه 22H2 حدود یک ماه دیگر با چندین ویژگی و تغییرات جدید که در حال آزمایش در بیلدهای Insider هستند، باقی مانده است. در حالی که برخی از اجزای ویندوز مانند منوی استارت، Task Manager و Taskbar قرار است با انتشار 22H2 پیشرفت‌های مفیدی دریافت کنند، انتظار می‌رود که مایکروسافت در اواخر امسال به عنوان بخشی از ویژگی «لحظه‌ها» خود، پیشرفت‌های دیگری را ارائه کند.

در برخی زمینه‌ها، مانند منوی استارت و نوار وظیفه، مایکروسافت در نهایت ویندوز 11 را با تجربه ویندوز 10 ارتقا می‌دهد. به عنوان مثال، به‌روزرسانی 22H2 به کاربران امکان می‌دهد پوشه‌های برنامه را در منوی استارت ایجاد کنند و همچنین به آنها اجازه می‌دهد تعداد برنامه‌های پین شده را برای انعطاف‌پذیری بیشتر تنظیم کنند.

همانطور که برای Windows File Explorer، به روز رسانی ویژگی 22H2 یک رابط کاربری ناوبری نوار کناری به روز شده، یکپارچه سازی OneDrive غنی ​​تر و توانایی پین کردن فایل ها تحت دسترسی سریع را به ارمغان می آورد.

در همین حال، نوار وظیفه در نهایت از کشیدن و رها کردن فایل پشتیبانی می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها قبلاً بخشی از بیلدهای Windows 11 Insider بودند که چندین ماه پیش منتشر شده بودند، اما به زودی در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

Task Manager بازطراحی شده و بدون تب که در اوایل امسال دیدیم نیز در این نسخه از راه می رسد. در همین حال، برنامه تنظیمات چند صفحه دیگر از جمله یک صفحه حساب مایکروسافت در زیر حساب‌ها و یک بخش ایمنی خانواده با یک برنامه وب اختصاصی برای مدیریت دستگاه‌های خانگی به دست می‌آورد.

بخونید:  شکایت جدید ارائه شده توسط SEC مدیران MoviePass را به کلاهبرداری متهم می کند

علاوه بر برنامه ایمنی خانواده ذکر شده، ویندوز 11 22H2 همچنین Clipchamp را نصب خواهد کرد، یک برنامه ویرایش ویدیو مبتنی بر وب برای استفاده معمولی. انتظار می‌رود این به‌روزرسانی ویژگی در 20 سپتامبر ارائه شود، اگرچه مایکروسافت احتمالاً آن را به تدریج برای دستگاه‌های پشتیبانی‌شده عرضه خواهد کرد.منبع