به این کامپیوتر خنک کننده مایع با 69 بلوک آب و 100 فوت لوله نگاه کنید.

جای تعجب نیست که این ساخت هر شب دو ماه کار می کرد تا تکمیل شود. در مورد هزینه کل این پروژه، psychoOC رقمی در حدود 7500 دلار ارائه کرد.

مطمئناً قسمت به نظر می رسد، اما چقدر سیستم همه چیز را خنک می کند؟ خیلی خوب ظاهرا در طول اجرای Time Spy Extreme، دمای پردازنده گرافیکی به حداکثر فقط 26 درجه سانتیگراد (78.8 فارنهایت) رسید و دمای CPU 40.5 درجه سانتیگراد (104.9 فارنهایت) بود.منبع

این سیستم حتی خارج از کیس رایانه شخصی نیز گسترش می یابد. شش رادیاتور 360 میلی متری GTR در قسمت زیرین میز کامپیوتر و یک رادیاتور 240 میلی متری روی دیوار نصب شده است. شش پمپ خنک کننده که با سرعت 100 درصد کار می کنند در نزدیکی رایانه شخصی قرار دارند. و دو مخزن عظیم پر از دو گالن خنک کننده فلورسنت نیز به دیوار وصل شده است.

PC Gamer بر روی رایانه شخصی که توسط Redditor psychoOC ساخته شده گزارش شده است و تصاویر آن را در /r/watercooling subreddit ارسال کرده است. برخلاف اکثر تنظیمات آب سفارشی که CPU و گاهی اوقات GPU را نیز خنک می‌کنند، این یکی تقریباً به تمام اجزای رایانه شخصی از جمله چیپست مادربرد، رم و حتی نوارهای نور UV متصل می‌شود. در مورد دومی، سازنده می‌گوید که روشنایی 10 وات کار می‌کند و برای افزایش طول عمر آن خنک می‌شود.

در مورد خود سخت افزار، این رایانه شخصی تمام AMD دارای یک Radeon RX 7900 XTX است که یک بلوک آب کوچک روی هر تراشه حافظه و ماسفت نصب شده و یک Ryzen 7 7700X دارد. همچنین دارای چهار حافظه رم خنک شونده با مایع با سرعت 6000MT/s و مادربرد Asus ROG Strix B650E-E است. psychoOC چهار فن نارنجی UV قدیمی Cooler Master را نیز از سال 2004 اضافه کرد. سازنده گفت که آنها به Ryzen 9 7950X3D که به تازگی منتشر شده است ارتقا خواهند داد. بررسی ما از CPU را اینجا بخوانید.

بخونید:  سونی با بازی های پلی استیشن 5 وارد تست های اولیه بازی های ابری می شود

به طور خلاصه: رایانه های شخصی خنک شونده با مایع سفارشی معمولاً فوق العاده به نظر می رسند، اما می توانند کار زیادی داشته باشند، گران باشند و مشکلات بالقوه ای مانند نشت ایجاد کنند. پس مقدار تلاش و پولی را تصور کنید که برای سیستمی با 69 بلوک آب، 100 فوت لوله و دو گالن مایع صرف شده است.