به روز رسانی اخیر سیستم به طور عمدی شبیه سازها را روی کنسول های ایکس باکس خراب می کند

چند راه برای دور زدن محدودیت وجود دارد. کاربران گزارش می دهند که اگر کنسول آفلاین است و در ماه گذشته هیچ به روز رسانی دریافت نکرده است، باید مانند همیشه هنگام اجرای شبیه سازها کار کند. ظاهراً حالت توسعه دهنده نیز کار می کند، اما شما نیاز به یک حساب Insiders دارید.

آزاردهنده: تا به حال، دارندگان سری ایکس‌باکس به‌طور غیررسمی نرم‌افزار شبیه‌سازی را با دانلود آن از فروشگاه مایکروسافت قبل از حذف شدن، اجرا می‌کردند. برخی تقریباً از زمان راه‌اندازی، شبیه‌سازها را روی Xbox Series X|S خود اجرا می‌کنند، اما به‌روزرسانی اخیر سیستم مانع از راه‌اندازی نرم‌افزار بحث‌برانگیز می‌شود.

اما حالا چاره ای نداریم جز اینکه @Xbox @XboxP3 #LetUsEmulate pic.twitter.com/K9KO1p655K

– gamr13 (@gamr12) 6 آوریل 2023

علاوه بر این، مایکروسافت هرگز به طور رسمی از نرم افزار شبیه سازی که به صراحت در شرایط خدمات آن بیان شده است، پشتیبانی نکرده است.

طرفداران شبیه‌سازی از اینکه مایکروسافت اخیراً از اجرای نرم‌افزار شبیه‌سازی روی کنسول‌های Xbox Series X|S جدا شده ناراحت هستند. هفته گذشته، تولیدکنندگان خانگی، رتروگیمرها و محافظان با یک پیام خطا هنگام راه‌اندازی شبیه‌ساز مورد علاقه‌شان مواجه شدند.

اساساً، مایکروسافت آپلودهای من را در جایی که تا به حال ماه‌ها، هفته‌ها، تا روزها طول می‌کشید، سرکوب می‌کرد. بنابراین من به سادگی برنامه‌ها را هر زمان که حذف می‌شدند دوباره آپلود می‌کردم تا تازه‌واردها و همه پشتیبان‌گیری و اجرا شوند. Gamr13 به Kotaku گفت. “سرکوب‌ها از اواخر تابستان شروع شد و تا پاییز شروع شد، جایی که ما برای مدتی با حذف‌های روزانه سروکار داشتیم، بنابراین روز بعد از بالا رفتن آنها، حذف می‌شدند. ما موفق شدیم راهی برای دریافت آنها پیدا کنیم. تا سه روز از آن زمان با عدم نامگذاری آنها به “RetroArch” و به جای آن دوام بیاورد [using] اسامی تصادفی.”

بخونید:  سناتور اد مارکی از ایلان ماسک به دلیل سیستم راستی‌آزمایی توییتر انتقاد کرد و نسبت به مداخله کنگره هشدار داد

علاقه مندان یک LetUsEmulate را راه اندازی کرده اند هشتگ تلاش کند تا سازنده کنسول سیاست های خود را تغییر دهد. برخی برای مدتی طولانی با این شرکت جنگیده اند. Gamr13 که نسخه Xbox RetroArch را توزیع می کند، سال ها این بازی را با مایکروسافت انجام داده است. او به یاد می آورد که وقتی ردموندی شروع به حذف شبیه سازهای خود از فروشگاه کرد، آنها را دوباره آپلود می کرد.

بخش 10.13.10 خط‌مشی‌های فروشگاه مایکروسافت بیان می‌کند، “محصولاتی که یک سیستم بازی یا پلتفرم بازی را شبیه‌سازی می‌کنند در هیچ خانواده دستگاهی مجاز نیستند.” یکی از سخنگویان به Kotaku گفت: “ما به طور مداوم مکانیسم های خود را برای بررسی و انجام اقدامات اجرایی در مورد محتوای توزیع شده در فروشگاه توسعه می دهیم تا از همسویی با خط مشی های فروشگاه مایکروسافت اطمینان حاصل کنیم.”

این یک پیشرفت تاسف بار است زیرا کنسول های سری ایکس باکس در دسترس ترین دستگاه های بازی خانگی هستند که می توانند به راحتی نرم افزار شبیه سازی را اجرا کنند. به علاوه، فقط به بازی های قدیمی Xbox محدود نمی شود. به اندازه کافی قدرتمند است که می تواند هر چیزی از پلی استیشن 2 تا بازی های نینتندو وی را بدون تلاش زیاد اجرا کند.

منبع

این آخرین اقدام حتی اولین باری نیست که ردموند سعی می کند شبیه سازها را از پلتفرم Xbox خود حذف کند. هنگامی که کنسول‌های سری راه‌اندازی شدند، بسیاری از کاربران متوجه شدند که می‌توانند نسخه‌های Universal Windows Platform شبیه‌سازهای مختلف مانند RetroArch و DuckStation را مستقیماً از فروشگاه دانلود و نصب کنند. با این حال، هنگامی که مایکروسافت متوجه شد، به سرعت شروع به حذف آنها کرد.

روی صفحه نمایش «نمی‌توان این بازی یا برنامه را راه‌اندازی کرد». “بازی یا برنامه ای که می خواهید راه اندازی کنید، خط مشی فروشگاه مایکروسافت را نقض می کند و پشتیبانی نمی شود.”

این رویکرد برای توزیع کارساز بود، زیرا تا زمانی که شخصی نرم‌افزار را قبل از حذف آن توسط مایکروسافت دریافت می‌کرد، خوب بود. با این حال، اکنون به نظر می رسد که ردموندی ها نبرد را به سمت سیستم عامل ایکس باکس برده اند. کنسول ها اکنون می توانند شبیه سازها را شناسایی کرده و از اجرای آنها جلوگیری کنند.