به روز رسانی خودکار برنامه های مایکروسافت 365 سرانجام نسبتاً یکپارچه شد

روش جدید از فناوری «Click-To-Run» مایکروسافت برای ارائه به‌روزرسانی‌ها بدون اعلان یا وقفه ناگهانی در جریان کار استفاده می‌کند. به چند روش مختلف کار می کند.

این هفته، مایکروسافت تغییراتی را در نحوه انجام به‌روزرسانی‌های مایکروسافت 365 و چند برنامه دیگر بیان کرد. قابلیتی که به آن «به‌روزرسانی تحت قفل» گفته می‌شود، می‌تواند وصله‌ها را تقریباً یکپارچه اعمال کند، حتی زمانی که رایانه قفل است یا یک برنامه در حال اجرا است. بنابراین کاربران مجبور نیستند برای به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری، کار را قطع کنند یا مطمئن باشند رایانه‌شان روشن و قفل نیست.

برداشت سردبیر: مایکروسافت هرگز در مورد به روز رسانی ها خوب نبوده است. این فرآیند هرگز یکپارچه نیست و اغلب اوقات بیش از آنچه می خواهید از روز شما می گیرد. بسیاری از مردم، از جمله من، تمایل دارند به‌روزرسانی‌ها را گاهی برای روزها به تعویق بیاندازند. مایکروسافت به دنبال آسان‌تر کردن این فرآیند است، عمدتاً برای 365 برنامه، اما تعدادی دیگر نیز از این کار سود خواهند برد.

ابتدا، اگر رایانه در حال اجرا است و برنامه‌ای که نیاز به به‌روزرسانی دارد باز است، Click-To-Run منتظر می‌ماند تا بی‌حرکت شود. سپس، زمانی که به‌روزرسانی امن باشد، این فناوری وضعیت برنامه را ذخیره می‌کند، آن را می‌بندد، وصله را نصب می‌کند و دوباره آن را باز می‌کند. از طرف دیگر، هنگامی که برنامه بسته می شود، تغییرات را اعمال می کند.

مایکروسافت تاکید کرد که اگر این سیستم “ایمن نباشد” به‌روزرسانی‌ها را انجام می‌دهد. بنابراین اگر برنامه‌ای کار ذخیره‌نشده‌ای داشته باشد یا ماکروها در حال اجرا باشند، به‌روزرسانی تحت قفل نصب خودکار پچ را انجام نمی‌دهد. همچنین اشاره کرد که هیچ کنترلی برای مدیریت وجود ندارد. ، یعنی هیچ راهی برای خاموش کردن سیستم وجود ندارد.

بخونید:  Spotify بی سر و صدا لوازم جانبی داشبورد Car Thing را متوقف می کندمنبع

سیستم به‌روزرسانی جدید برای دستگاه‌های دارای اشتراک Microsoft 365، Visio و Project کار می‌کند. مشتریان خرده فروشی دارای آفیس 2016، 2019 و 2021 نیز از این روش وصله ها را دریافت خواهند کرد. با این حال، لیبرمن خاطرنشان کرد که با تیم های مایکروسافت کار نمی کند زیرا فرآیند به روز رسانی منحصر به فردی دارد.

اما اگر برنامه هرگز قبل از خوابیدن کامپیوتر در طول روز بسته نشود، چه؟ اغلب کاربران ممکن است یک برنامه را در پایان روز باز بگذارند تا صبح روز بعد آن را آماده تکمیل کنند. در این سناریو، فناوری به‌روزرسانی جدید همان فرآیند چهار ثانیه‌ای را در حالی که رایانه در حالت قفل است انجام می‌دهد. اگر کاربر بعداً رایانه شخصی را باز کند، دقیقاً همانطور که آن را ترک کرده است، می یابد، به جز اینکه همه برنامه ها به روز می شوند.

دیگر هیچ ناله ای نیست

جولیا لیبرمن، مدیر محصول مایکروسافت برای استقرار آفیس می‌گوید که کل فرآیند تنها حدود چهار ثانیه طول می‌کشد. بنابراین کاربری که برنامه را در حین کار در برنامه دیگری باز می گذارد، می تواند به عقب برگردد و حتی از وقوع به روز رسانی خبر نداشته باشد.