به روز رسانی سری ایکس باکس زمان بوت کنسول را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد

برای تغییر تنظیمات برق پس از راه‌اندازی اولیه، کافی است دکمه Xbox را فشار دهید تا راهنما باز شود، سپس نمایه و سیستم > تنظیمات > عمومی > حالت برق و راه‌اندازی را انتخاب کنید و حالت برق مورد نظر را از منوی کشویی انتخاب کنید.

مایکروسافت در اوایل سال جاری حالت صرفه جویی در انرژی را به عنوان گزینه پیش فرض در هنگام راه اندازی کنسول در ابتدا انتخاب کرد. پیشرفت‌های اخیر اکنون امکان دانلود به‌روزرسانی‌های سیستم و بازی را در حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی فراهم می‌کند و جذابیت آن را بیشتر می‌کند.

اعتبار تصویر: بیلی فریمن

منبع

چه اتفاقی افتاده؟ مایکروسافت در حال آزمایش یک تغییر جزئی است که می تواند تأثیر زیادی بر تجربه کلی بازی در سری Xbox داشته باشد. آخرین نسخه آزمایشی Xbox Insider برای Xbox Series S و Series X دارای یک انیمیشن بوت به روز شده است که حدوداً پنج ثانیه کوتاهتر از نسخه اصلی است. این صرفه جویی در زمان مستقل بزرگی نیست، اما بدون شک به مرور زمان اضافه می شود و شما را سریعتر از قبل وارد بازی می کند.

همانطور که The Verge تاکید می کند، کاربران تنها زمانی سریعتر بوت شدن را تجربه خواهند کرد که کنسول آنها روی حالت صرفه جویی در انرژی تنظیم شده باشد. این مدل به کنسول اجازه می دهد تا خاموش شود، بنابراین در صورت عدم استفاده، انرژی ذخیره می شود.

حالت روشن فوری امکان راه اندازی سریعتر را فراهم می کند، اما برای آماده نگه داشتن آن به برق نیاز دارد. طبق سند پشتیبانی مایکروسافت، Xbox Series S در حالت instant-on 10W مصرف می کند در حالی که Xbox Series X برای تامین این ویژگی به 13W نیاز دارد.

جاش مونسی، مدیر بازاریابی یکپارچه ایکس باکس، تایید شده این تغییر در توییتر و گفت که برای کاهش زمان راه اندازی کلی کنسول طراحی شده است.