به روز رسانی سیستم بتا پلی استیشن 5 پشتیبانی 1440p، لیست بازی، ویژگی های اجتماعی و موارد دیگر را اضافه می کند.

TL;DR: سونی به‌روزرسانی نرم‌افزار سیستم پلی‌استیشن 5 بتا را ارائه می‌کند که از خروجی ویدیوی 1440p HDMI و لیست‌های بازی و همچنین بهبود کیفیت زندگی و ویژگی‌های اجتماعی جدید پشتیبانی می‌کند. با پشتیبانی از 1440p، گیمرها اکنون یک تنظیمات بصری اضافی برای انتخاب در هنگام بازی در تلویزیون یا مانیتور رایانه شخصی دارند. برای بررسی سازگاری، کافی است “Test 1440p Output” را در قسمت “صفحه نمایش و ویدئو” در تنظیمات سیستم انتخاب کنید.

برای ایجاد یک لیست، به “مجموعه شما” بروید و سپس “Create Gamelist” را انتخاب کنید. از آنجا می توانید بازی ها را به لیست اضافه کنید و نامی برای آن بگذارید.

بتا همچنین یک ویژگی جدید لیست بازی اضافه می کند که سازماندهی کتابخانه شما را آسان تر می کند. کاربران می توانند حداکثر 15 لیست بازی ایجاد کنند و هر لیست می تواند تا 100 عنوان داشته باشد. همه بازی‌های زیر برگه «مجموعه شما» را می‌توان به فهرستی از جمله بازی‌های دیسک، دیجیتال و جریان اضافه کرد. همین بازی را می توان به چندین لیست اضافه کرد.

در بخش اجتماعی، به‌روزرسانی اکنون به کاربران اجازه می‌دهد تا استیکرها و پیام‌های صوتی را به گروه‌های کارت پایه بازی ارسال کنند. همچنین اکنون هنگام پیوستن به یک مهمانی و عضوی در حال انجام بازی است که می توانید به آن بپیوندید، اعلانی دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، اکنون می‌توانید از اعضای حزب درخواست کنید تا «صفحه اشتراک‌گذاری» را برای تماشای گیم‌پلی خود شروع کنند.

اعتبار تصویر: چارلز سیمزمنبع

بازی‌هایی که از رزولوشن بومی بالاتری مانند 4K پشتیبانی می‌کنند، ممکن است از بهبود anti-aliasing از طریق سوپرنمونه‌برداری تا 1440p بهره ببرند. قابل ذکر است، نرخ نوسازی متغیر در PS5 فقط در 1080p و 4K کار می کند. وضوح 1440p پشتیبانی نمی شود.

Hideaki Nishino، معاون تجربه پلتفرم در Sony Interactive Entertainment، گفت که دسترسی بتا به شرکت کنندگان دعوت شده در کشورهای منتخب محدود است. گیمرها تشویق می شوند که برای دریافت دعوت، مراقب صندوق ورودی خود باشند. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، سونی قصد دارد تا اواخر امسال این ویژگی ها را به جامعه جهانی معرفی کند.

به روز رسانی سیستم جدید همچنین به شما امکان می دهد به صدای استریو و سه بعدی گوش داده و مقایسه کنید و تنظیمات دلخواه خود را انتخاب کنید. بازگشت به عمل پس از مکث نیز به لطف دسترسی راحت به فعالیت های در حال انجام آسان تر است.