به روز رسانی ویندوز 11 22H2 شامل محافظت از فیشینگ پیشرفته است

علاوه بر این، حفاظت از فیشینگ از اعلان‌های هشدار استفاده می‌کند تا کاربران را از استفاده مجدد از رمز عبور منصرف کند. علاوه بر این، می‌تواند تشخیص دهد که کاربران چه زمانی رمزهای عبور خود را در اسناد Notepad، Wordpad، Office یا Microsoft 356 ضبط می‌کنند و به آنها در مورد این عمل هشدار می‌دهد.

تک تک کاربران می توانند کلید محافظت از فیشینگ را در Windows Security > App & Browser Control > Reputation-based Protection > Phishing Protection پیدا کنند. SmartScreen مدیران را از رویدادهای فیشینگ در شبکه‌هایشان از طریق Microsoft Endpoint آگاه می‌کند.

SmartScreen سعی می کند با خواندن اتصالات فرآیند، URL ها و اطلاعات گواهی در سطح سیستم عامل، زمینه ورود رمز عبور کاربران را درک کند. این ویژگی برای محافظت از رمزهای عبور محلی، حساب‌های مایکروسافت، Active Directories و Azure Active Directories کار می‌کند. همچنین به طور مداوم در مورد کلاهبرداری های فیشینگ جدید از بقیه پشته امنیتی مایکروسافت می آموزد.

یکی دیگر از ویژگی های امنیتی ویندوز 11 22H2، Smart App Control است. Windows Defender Application Control پیش بینی می کند که آیا برنامه ها ایمن هستند، در حالی که Smart App Control از یک مدل هوش مصنوعی برای جلوگیری از باز شدن برنامه های ناامن استفاده می کند.منبع

مدیران همچنین می‌توانند از حفاظت فیشینگ از طریق Microsoft Intune، Group Policy Objects یا Configuration Service Providers با یک سرویس مدیریت دستگاه تلفن همراه استفاده کنند. مرکز اسناد مایکروسافت حاوی دستورالعمل های دقیق برای پیکربندی حفاظت از فیشینگ در هر سه است.

به طور خلاصه: یکی از ویژگی‌های جدیدی که مایکروسافت در اواخر ماه گذشته با به‌روزرسانی 22H2 ویندوز 11 عرضه کرد، به کاربران کمک می‌کند تا اعتبارنامه‌های خود را ایمن‌تر نگه دارند. این شرکت آن را برای محافظت در برابر تلاش‌های فیشینگ و منع کاربران از استفاده از رمزهای عبور بد طراحی کرده است.

بخونید:  ماسک به دنبال پایان خرید است، می‌گوید توییتر داده‌های لازم را ارائه نکرده است

اگر کاربر شروع به تایپ نام کاربری یا رمز عبور خود در هر برنامه یا صفحه‌ای در هر مرورگر مبتنی بر Chromium که به حملات فیشینگ معروف است، کند، مایکروسافت Defender SmartScreen جدید ویندوز 11 به آنها هشدار می‌دهد. اگر این ویژگی تشخیص دهد که کاربر اعتبار خود را در مکانی ناامن وارد کرده است، آن را تشویق می کند تا رمز عبور خود را تغییر دهد.

برای فعال کردن محافظت از فیشینگ از طریق Endpoint، به مرکز مدیریت Endpoint Manager > Devices > Policy > Configuration Profiles بروید. سپس، یک نمایه جدید با پلتفرم تنظیم شده روی “ویندوز 10 و بالاتر” و نوع پروفایل روی “کاتالوگ تنظیمات” ایجاد کنید. کاربران باید تنظیمات حفاظت از فیشینگ را در تنظیمات پیکربندی > افزودن تنظیمات > صفحه هوشمند > حفاظت از فیشینگ پیشرفته پیدا کنند. پس از آن، مدیران می توانند تنظیمات را تغییر دهند تا آنها را از استفاده مجدد از رمز عبور، برنامه های ناامن یا فعالیت های مخرب مطلع کنند.