به روز رسانی ویندوز 11 22H2 عملکرد بازی انویدیا را از بین می برد و باعث ایجاد BSOD برای برخی از کاربران می شود.

Windows Latest خاطرنشان می‌کند که در مقایسه با نسخه‌های قبلی، ویندوز 11 22H2 نسبتاً پایدار است، بنابراین مایکروسافت را برای آن قدردانی می‌کنیم، اگرچه بعید است افرادی که تحت تأثیر لکنت بازی قرار گرفته‌اند خیلی راضی باشند.

عرضه 22H2 نشان‌دهنده ورود اولین به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 11 است که چندین ویژگی را که بخشی از ویندوز 10 بودند به همراه دارد. اما به نظر می‌رسد که مانند هر به‌روزرسانی که مایکروسافت ارائه می‌کند، این یکی نیز چندین باگ ناخواسته را معرفی کرده است.

کاربران در Reddit، مرکز بازخورد مایکروسافت، و جاهای دیگر از نرخ فریم ناپایدار در بازی های خود پس از نصب به روز رسانی 22H2 شکایت دارند. یک نفر می نویسد که تنها بازی تحت تأثیر بازی Battlefield 2042 بود. مواردی نیز وجود دارد که G-Sync و صدا تحت تأثیر قرار گرفته است، اما وجه اشتراک همه آنها این است که با برگشت به روز رسانی، مشکلات برطرف می شود.

مایکروسافت می‌توانست قبل از رسیدن به 22H2 از این مشکل آگاه بوده باشد، زیرا برخی از کسانی که در Windows Insider Program بودند گزارش دادند که عملکرد بازی مشابهی هنگام آزمایش به‌روزرسانی کاهش یافته است.

این فقط لکنت بازی نیست که کاربران در حال کشف آن هستند. گزارش‌هایی از نمایان شدن صفحه آبی مخوف هنگام نصب به‌روزرسانی وجود دارد.

خوشبختانه، تعداد زیادی از این گزارش ها وجود ندارد، بنابراین مسائل به نظر گسترده نمی رسد. مطمئن شوید که تمام ویژگی های جدید معرفی شده در به روز رسانی 22H2 ویندوز 11 را که در این مقاله باگ نیستند، بررسی کنید.

بخونید:  ابزار تشخیص اینتل از جریان خون برای شناسایی دیپ فیک ها با دقت 96 درصد استفاده می کندمنبع

کف دست: مایکروسافت در اوایل این هفته انتشار به‌روزرسانی ویندوز 11 2022 را که به‌روزرسانی 22H2 نیز شناخته می‌شود، در بیش از 190 کشور آغاز کرد. همانطور که همیشه در مورد این موارد وجود دارد، برای برخی از افراد باعث ایجاد مشکلاتی شده است، از جمله تاثیری بر عملکرد بازی‌های مجهز به پردازنده‌های گرافیکی Nvidia.

به نظر می رسد که افت فریم تنها در مواردی اتفاق می افتد که رایانه شخصی از پردازنده گرافیکی Nvidia استفاده می کند. تیم سبز گفته است که در حال بررسی گزارشات است، بنابراین ممکن است به زودی بیشتر بشنویم. اگر با این مشکلات مواجه هستید و ترجیح می دهید به روز رسانی ویندوز را برگردانید، خاموش کردن سرویسی به نام «Nvidia FrameView SDK» ممکن است مشکل را برطرف کند. غیرفعال کردن «نرخ تجدید متغیر و بهینه‌سازی برای بازی‌های پنجره‌دار» نیز در برخی موارد کارساز بوده است.